Netflix ma problem. Ich nowy hit nie wypalił. Widzowie wolą oglądać inny serial

Za nami wyjątkowo ciekawy tydzień w streamingu. Na platformie Netflix doszło do zaskakującego wyniku w walce o miano najpopularniejszego serialu wśród widzów streamingowego giganta. Jeśli myśleliście, że liderem będzie „Problem trzech ciał”, to źle obstawiliście. Jakie filmy i seriale są teraz najpopularniejsze na platformie Netflix?

Ten serial rządzi teraz na Netflix! Nie, nie chodzi o „Problem trzech ciał”!

Do sporej sensacji doszło w świecie seriali. Wydawało się, że pierwsze miejsce bez problemu osiągnie debiutujący w czwartek serial „Problem trzech ciał”, ale tak się nie stało. Nowa produkcja od twórców „Gry o Tron” zaliczyła szokująco kiepski wynik wynoszący zaledwie 11 mln wyświetleń.

Sprawdź też: Kim są kosmici z „Problemu trzech ciał”? Czym książka różni się od serialu Netfliksa?

Ten wynik oznacza, że w trakcie pierwszego weekendu (czwartek-niedziela) serial, który miał być wielkim hitem Netfliksa, osiągnął rezultat słabszy od serialu „Dżentelmeni”, który w trakcie debiutanckiego weekendu (również czwartek-niedziela) był w stanie wygenerować 12,2 mln wyświetleń. Serial znalazł się w TOP 10 w 93 krajach na świecie, ale tylko w 14 z nich, w tym w Polsce, był najpopularniejszą nowością – to zatrważająco kiepski rezultat.

Netflix TOP 10 dzisiaj – „Problem trzech ciał” rozczarował. Co z drugim sezonem?

Problem trzech ciał sezon 2

Promocja obydwu tytułów była jednak nieporównywalna, z przewagą nowej produkcji science fiction, o której było w ostatnich dniach wyjątkowo głośno w mediach społecznościowych. Trudno powiedzieć, z czego wynika tak słaby rezultat, bo serial zbierał przyzwoite oceny – wśród krytyków pozytywnie oceniło go 78%, a wśród widów 80% głosujących.

Jest jednak szansa, że „Problem trzech ciał” zyska nieco więcej widzów w trakcie pierwszego pełnego tygodnia i tym samym uratuje produkcję przed anulowaniem. Jeśli jednak wynik będzie tak samo rozczarowujący jak w pierwszy weekend to Netflix będzie miał twardy orzech do zgryzienia i niewykluczone, że zdecyduje się na porzucenie projektu już po pierwszej serii, a w planach twórców były przynajmniej trzy lub nawet cztery serie.

Sprawdź też: Na ten film w streamingu czekaliśmy! Oscarowa produkcja już dostępna na Disney+.

Cieszy natomiast fakt, że jesteśmy o krok od przedłużenia serialu „Dżentelmeni” na drugi sezon, bo nowa produkcja Guya Ritchiego mimo konkurencji w postaci „Problemu trzech ciał” obroniła w globalnym zestawieniu pozycje lidera i dorzuciła w ostatnim tygodniu 11,7 mln wyświetleń. Oznacza to w trzeci tydzień spadek o 41,8% i daje już 44 mln wyświetleń dla całego sezonu w 18 dni. Biorąc pod uwagę, że twórcy są chętni do dalszego eksplorowania tego uniwersum, drugi sezon „Dżentelmenów” wydaje się już tylko formalnością. Przy obecności w TOP 10 w 91 krajach w 43 z nich serial był liderem.

Co obejrzeć w streamingu? Millie Bobby Brown pokonana przez Lindsay Lohan

Lindsay Lohan nowa komedia romantyczna

Tymczasem w świecie pełnometrażowych widowisk po tym, jak ostatnie tygodnie na platformie Netflix rządził nowy film z Millie Bobby Brown przyszła pora na zmianę lidera, a w zasadzie to liderki, bo prowadzenie przejęła inna z aktorek ze swoją nową produkcją. Największym hitem ostatniego tygodnia w serwisie był film „Irlandzkie życzenie” z Lindsay Lohan. Nowa komedia romantyczna zbiera wyjątkowo niepochlebne opinie od krytyków i widzów, ale mimo to wygenerował w ciągu zeszłego tygodnia 25,5 mln wyświetleń, czym podniosła swój łączny wynik do 45 mln wyświetleń.

Sprawdź też: Na ten film w streamingu czekaliśmy! Oscarowa produkcja już dostępna na Disney+.

Film przy ponad 50 tekstach pozytywnie oceniło tylko 39% krytyków, a wśród widzów niewiele więcej było zadowolonych z seansu, bo wynik wynosi obecnie 42%. Mimo utraty prowadzenia „Dama” z Millie Bobby Brown nadal trzyma się całkiem przyzwoicie i w trzeci tydzień wygenerowała 19,5 mln wyświetleń, co przełożyło się na spadek widowni na poziomie 61,6%. W sumie film ma na koncie już 105,6 mln wyświetleń. Wynik ten udało mu się osiągnąć w zaledwie 17 dni i przez najbliższy tydzień będzie się starał o wejście do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów w historii Netfliksa. Aby tego dokonać, potrzebuje jednak kolejnych 30 mln wyświetleń.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Irlandzkie życzenie”
 2. „Sing 2”
 3. „Dama”
 4. „Le Mans '66”
 5. „Uśmiechnij się”
 6. „Sztuka miłości”
 7. „Uwierz w Mikołaja”
 8. „Strzępy”
 9. „Wielkodomscy Film”
 10. „Marsjanin”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Problem trzech ciał”
 2. „Dżentelmeni”
 3. „Żelazna ręka”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Rojst Millenium”
 6. „Wydział zabójstw: Nowy Jork”
 7. „Silni i sprawiedliwi: Starcie Stu”
 8. „Detektyw Monk”
 9. „Hotwheeles na start”
 10. „Sygnał”

zdj. Netflix