Disney pozywa Reddita. Popularny wątek z przeciekami wyłączony

Popularny subreddit r/MarvelStudiosSpoilers uchodzący za jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł przecieków na temat filmowych i serialowych produkcji Marvela został wyłączony. Zbiegło się to w czasie z tym, że Disney złożył w sądzie wniosek mający wymusić na właścicielach Reddita ujawnienie danych użytkowników, którzy kilka miesięcy temu zamieścili na portalu dialogi z filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania”.

Disney chce poznać tożsamość osób, które na miesiąc przed kinową premierą opublikowały na portalu Reddit 63-stronicowy zapis dialogów z filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania. 10 marca firma złożyła oficjalny wniosek w sądzie okręgowym w Kalifornii i domaga się wydania sądowego nakazu mającego zobowiązać właścicieli serwisu Reddit do zidentyfikowania osoby lub grupy osób odpowiedzialnych za udostępnianie dialogów z trzeciego filmu o przygodach Ant-Mana. Scenariusz do filmu został udostępniony na Reddicie dokładnie 17 stycznia bieżącego roku, na nieco ponad miesiąc przed kinową premierą filmu.

Sprawdź też: Co dalej z Joelem i Ellie? Mamy pierwsze informacje o 2. sezonie „The Last of Us” – będą odejścia od gry.

Disney domaga się ujawnienia wszystkich informacji identyfikujących użytkownika o loginie u/MSSmods, który był bezpośrednio autorem wycieku, a także „wszystkich innych użytkowników odpowiedzialnych za publikowanie, edytowanie i/lub utrzymywanie treści”, które były dostępne na subreddicie w dniach 15 stycznia-2 lutego. Rzecznik serwisu Reddit odmówił jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, czy firma zamierza zastosować się do żądań Disneya. Firma złożyła podobny wniosek również względem firmy Google, domagając się ujawnienia danych osoby, która zamieściła scenariusz w usłudze Dokumenty Google.

Informacja o złożeniu wniosków względem portalu Reddit zbiegło się z wyłączeniem podstrony subreddit r/MarvelStudiosSpoilers, na której zamieszczono wspomniane dialogi. W tym miejscu umieszczano też inne przecieki związane z nadchodzącymi projektami. W ostatnim czasie to właśnie na MarvelStudiosSpoilers pojawiła się nowa dawka informacji na temat wielkich zmian, które mają dotknąć MCU. 

zdj. Marvel