Disney stawia na kinowe premiery. Filmy „Eternals”, „West Side Story” i inne bez premiery w Disney+

Disney zdecydował, że wszystkie z jego tegorocznych premier dostępne będą w dniu premiery wyłącznie na dużym ekranie. Studio ogłosiło, że takie produkcje jak „Eternals”, „West Side Story” oraz „Encanto” i „Ostatni pojedynek” nie będą debiutowały na platformie Disney+.

Disney ogłosił, że wszystkie z jego premier, które zostały zaplanowane na ostatnie miesiące 2021 roku, otrzymają ekskluzywne okno kinowe, czyli nie będą debiutowały w dniu premiery na platformie Disney+. Decyzja ta została podjęta głównie na podstawie ostatniego finansowego sukcesu filmu Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”, który zebrał od amerykańskich widzów blisko 95 mln dolarów podczas długiego weekendu, a w sumie od premiery zgromadziła na swoim globalnym koncie ponad 166 mln dolarów.

Jedną z premier Disneya będzie animacja „Encanto”, która zadebiutuje w kinach 24 listopada i dopiero po 30 dniach trafi do oferty platformy Disney+. Pięć pozostałych premier z 2021 roku będzie dostępne wyłącznie w kinach przez standardowe 45 dni. Dotyczy to takich tytułów jak „Ostatni pojedynek” (15 października), „Ron Usterka” (22 października), „Eternals” (5 listopada), „West Side Story” (10 grudnia) i „The King's Man” (22 grudnia).

Tak decyzję studia komentował Kareem Daniel, prezes działu dystrybucji:

Po ogromnym sukcesie finansowym naszych filmów debiutujących latem tego roku, które obejmowały pięć z ośmiu największych krajowych premier roku, z radością aktualizujemy nasze kinowe plany na pozostałą część 2021 roku. Zaufanie widzów do kin stale rośnie, dlatego nie możemy się doczekać zapewnienia im rozrywki, ale jednocześnie zachowujemy elastyczność, aby zagwarantować naszym subskrybentom Disney+ świąteczny prezent w postaci premiery animacji „Encanto”.

Branża z wielkim entuzjazmem przyjęła decyzję Disneya. Adam Aron, dyrektor generalny AMC Entertainment, największej kinowej sieci w USA napisał na Twitterze, że to ogromny krok naprzód dla kinowego środowiska i zapewnił, że AMC sprzeda mnóstwo biletów na seanse z filmami Disneya.

zdj. Disney