Disney stworzy aktorską wersję „Królowej Śniegu”?

Disney zabiera się za realizację aktorskiej wersji popularnej baśni Andersena. Studio chce stworzyć filmową adaptację „Królowej Śniegu”.

Studio Walta Disneya nie przestaje stawiać na filmowe adaptacje popularnych baśni i jak donoszą przecieki, jest aktualnie na wczesnym etapie rozwijania adaptacji „Królowej Śniegu” autorstwa Hansa Christiana Andersena.

Szczegóły na temat projektu pozostają obecnie niejasne, ale mówi się, że film ma być tworzony z myślą o debiucie w kinach, a nie na platformie streamingowej Disney+. Aktualnie ujawniono, że producentem filmowej „Królowej Śniegu” będzie Kristin Burr pracująca przy filmach „Cruella” i „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Dla Disneya nie będzie to pierwsze podejście do realizacji popularnej baśni Andersena, bowiem animowany hit studia „Kraina lodu” został luźno oparty właśnie na „Królowej Śniegu”. Tym razem jednak studio chce postawić na pełnoprawną, filmową adaptację baśni, która, jak donoszą źródła, nie będzie miała nic wspólnego z „Krainą lodu”.

Wydana w 1844 roku baśń Andersena opowiada historię dwójki przyjaciół Gerdy i Kaja. Pewnego dnia do oka Kaja wpada tajemniczy odłamek zwierciadła, który diametralnie odmienia spojrzenie chłopca na świat. Młodzieniec wszystko, co piękne i dobre, postrzega teraz jako brzydkie i złe. Po pewnym czasie Kaj ucieka z Królową Śniegu, ale Gerda rusza jego tropem, narażając się tym samym na podróż pełną wielu niebezpieczeństw.

źródło: thedisinsider.com / zdj. Disney