Aktorska adaptacja „Zaplątanych” przygotowywana przez Disneya przez lata rozwijana była po cichu, ale projekt właśnie nabiera tempa. Kilka tygodni temu mówiło się, że jedną z ról w projekcie może otrzymać Scarlett Johansson, a teraz pojawiły się przecieki sugerujące, kogo Disney widziałby w roli Roszpunki. Oto cztery kandydatki.
Kto zagra Roszpunkę? Padły cztery nazwiska
Według zakulisowych przecieków Disney rozpoczął już casting do roli Roszpunki i odbyły się pierwsze przesłuchania oraz testowe nagrania. Ostateczny werdykt jeszcze nie zapadł, ale znamy kilka nazwisk łączonych z projektem. Spośród wszystkich nazwisk, o których mówi się za kulisami, Sadie Sink wymieniana jest najczęściej. Gwiazda „Stranger Things” jest obecnie zajęta pracą na planie filmu „Spider-Man: Brand New Day”, ale aktorka od jakiegoś czasu ma znajdować się na radarze Disneya i wiele niezależnych źródeł łączy ją z „Zaplątanymi”.
Kolejnym nazwiskiem łączonym z projektem jest Mckenna Grace, która w tym roku była wystąpiła, chociażby w „Pięciu koszmarnych nocach 2”, a niedługo pojawi się w nadchodzącym prequelu „Igrzysk Śmierci”. Aktorka ma doświadczenie w pracy z Disneyem, bowiem zagrała młodą Carol Danvers w „Kapitan Marvel”.
Sprawdź też: Science fiction na najwyższym poziomie! HBO Max ma świetny film na wieczór.
Trzecia aktorka, którą wymienia się w gronie kandydatek to Emma Myers, która pojawiła się w tym roku w filmie „Minecraft”, a także drugim sezonie „Wednesday”. Stawkę uzupełnia Isabel May znana głównie z serialu „1883”. Niedługo aktorka pojawi się też w „Krzyku 7”.
Animowaną wersję „Zaplątanych” z 2010 roku wyreżyserowali wspólnie Nathan Greno i Byron Howard. Film przedstawia historię Roszpunki, porwanej w dzieciństwie księżniczki, która marzy o tym, by w dniu osiemnastych urodzin wreszcie wydostać się z ukrytej w głębi lasu wieży. Wskutek nieoczekiwanego zbiegu okoliczności spotyka na swojej drodze zawadiackiego złodzieja, Flynna Ridera, z którym wyrusza w pełną przygód podróż, po raz pierwszy wypuszczając się tak daleko od domu. Animacja Disneya zebrała w box-officie niemal 600 milionów dolarów i stała się jedną z najbardziej kultowych współczesnych produkcji studia.
Michael Gracey („Better Man: Niesamowity Robbie Williams”) ma wyreżyserować film, a scenariusz napisała Jennifer Kaytin Robinson.

zdj. Disney