Disney+ zaczyna promować remake hitu z lat 80. Pierwszy plakat „Szoguna” zdradza datę premiery!

Wygląda na to, że po dłuższym okresie medialnej ciszy Disney zaczyna w końcu promować nową wersję serialowego „Szoguna”. Do sieci zawitał debiutancki plakat uaktualnionej adaptacji kultowej powieści Jamesa Clavella o tym samym tytule. Opublikowana przez streamera grafika ujawnia też przybliżoną datę premiery. Tytuł ten zobaczymy w 2024 roku.

Nowego „Szoguna” zobaczymy w 2024 roku. Co wiemy o remake'u?

Akcja serialu osadzona zostanie w feudalnej Japonii i przedstawi historię Blackthorne'a, angielskiego podróżnika, który rozbija się u wybrzeży Japonii, kraju, którego nieznana kultura ostatecznie na nowo go zdefiniuje. Na drodze rozbitka staje Lord Toranaga, potężny władca i Lady Mariko, doskonała wojowniczka, która musi udowodnić swoją wartość i lojalność

W roli Blackthorne'a obsadzony został Cosmo Jarvis, aktor, którego mogą kojarzyć fani takich filmów jak „Lady M. czy „Pesrwazje. Na ekranie obok niego wystąpią m.in. Hiroyuki Sanada („John Wick 4”, „Ostatni samuraj”) jako Lord Toranaga oraz Anna Sawai („Szybcy i wściekli 9”) jako Lady Mariko. Za stworzenie disneyowskiego „Szoguna” odpowiedzialni są: Rachel Kondo oraz Justin Marks („Księga dżungli”).

Sprawdź też: Legendarny serial powrócił po 10 latach z nowym sezonem! Pamiętacie go?

Przypomnijmy, że oryginalna adaptacja książki Clavella debiutowała w amerykańskiej telewizji w 1980 roku. Wówczas główną obsadę Szoguna” tworzyli Richard Chamberlain, Yoko Shimada oraz legendarny aktor Toshiro Mifune, który był jednym ze stałych współpracowników Akiry Kurosawy. Więcej o tym tytule dowiecie się naszego artykułu.

Pierwszy plakat serialu Szogun za Disney+.jpg

Zdj. Disney+ / FX