„Diuna 2” ma pół miliarda na koncie! Co z premierą na HBO Max?

Nowa „Diuna” świetnie radzi sobie w kinach i właśnie przebiła granicę 500 mln dolarów. Film w kilkanaście dni zarobił już więcej niż pierwsza część przez cały pobyt w kinach. Do jakiego wyniku nowa produkcja Warnera będzie w stanie dotrzeć?

Diuna 2” zebrała już 500 mln dolarów!

Diuna 2” cały czas przyciąga widzów do kin na całym świecie. Film oficjalnie przekroczył dzisiaj barierę 500 mln dolarów. Na globalnym koncie widowiska znajduje się w tej chwili dokładnie 506,5 mln dolarów, z których 207,5 mln dolarów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a 299 mln przypada na rynki zagraniczne. Dzisiaj film przebije więc kolejną granicę i osiągnie na międzynarodowym podwórku wynik przekraczający 300 mln dolarów. Jest to pierwsza kinowa produkcja, której udało się zebrać od widzów więcej niż pół miliarda dolarów od czasu grudniowej premiery filmu „Wonka”, w którym notabene główną rolę również zagrał Timothée Chalamet.

Wydaje się, że „Diuna: część druga nie powinna mieć większych problemów z wywalczeniem sobie końcowego wyniku przewyższającego poziom 700 mln dolarów. Niewykluczone, że przy niskich spadkach w następnych tygodniach jej końcowy rezultat zbliży się nawet do kwoty 750 mln dolarów. Na więcej nie można jednak liczyć, więc film nie zdoła nawiązać do świetnego wyniku „Oppenheimera”, który w ubiegłym roku zebrał w sumie od widzów z całego globu 960 mln dolarów. Już teraz produkcja Warnera ma jednak na koncie znacznie więcej niż pierwsza część „Diuny” kończąca pobyt w kinach z kwotą 433 mln dolarów.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max? Szybkiej premiery nie będzie

Diuna 2 kiedy na HBO Max

Biorąc pod uwagę, że film bardzo dobrze radzi sobie w kinach nie należy nastawiać się na to, że druga część „Diuny” szybko trafi do streamingu. Studio Warner Bros. nie trzyma się ostatnio żadnego z góry narzuconego schematu i podchodzi indywidualnie do każdego ze swoich filmów jeśli chodzi o termin premiery na platformie HBO Max.

Rekordzistą jeśli chodzi o długość przerwy pomiędzy pojawieniem się w kinach a premierą na HBO Max, jest zeszłoroczna „Barbie”. Film z Margot Robbie tym, jak świetnie poradził sobie w kinach, czekał na premierę w streamingu aż 147 dni! Na przestrzeni ostatnich 11 filmów Warnera premiera w HBO Max odbywała się średnio po 77 dniach od debiutu w kinach. Oznaczałoby to pojawienie się filmu „Diuna: Część druga” w serwisie HBO Max w okolicach 17 maja. 

Wonka”, który również był w kinach sukcesem, trafił natomiast do streamingu po 85 dniach, co oznaczałoby premierę w okolicach 24 maja. Nie należy jednak wykluczać, że termin będzie jeszcze późniejszy, bo na premierę pierwszej części w streamingu czekaliśmy w Polsce w aż 137 dni, co oznaczałoby przy takim założeniu premierę „Diuny 2” na HBO Max dopiero w okolicach połowy lipca.

zdj. Warner Bros.