„Diuna 3” już pewna? Ujawniono, w którym roku ma trafić do kin

Dostaliśmy właśnie nowy zwiastun drugiej części „Diuny”, ale studio Warner Bros. myśli już o trzeciej odsłonie serii prowadzonej przez Denisa Villeneuve'a. Z najnowszych przecieków dowiadujemy się, że włodarze wyznaczyli już nawet przybliżony termin premiery „Mesjasza Diuny”.

Diuna 3” zamówiona przez Warnera? Studio wyznaczyło rok premiery

Kampania promocyjna drugiej „Diuny” zaczyna się rozkręcać i w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych materiałów z filmu. Z zakulisowych informacji wynika, że w siedzibie Warnera panuje przekonanie, że film okaże się wielkim kasowym sukcesem i wiara w dzieło Villeneuve'a jest do tego stopnia niezachwiana, że studio postanowiło dać już zielone światło do realizacji trzeciej części przygód Paula Atrydy.

Ostatnio reżyser ujawnił, że scenariusz do „Mesjasza Diuny”, który domyka wiele wątków z pierwszego tomu powieści Franka Herberta, jest już niemal gotowy. Reżyser dodał jednak, że dokończenie tekstu jeszcze chwilę potrwa i zaznaczył, że przed wejściem na plan „Diuny 3” chciałby jednak wyreżyserować jakiś inny film, dla „zachowania psychicznego zdrowia”. Wygląda na to, że tak właśnie się stanie, bo Warner dał co prawda zgodę na nakręcenie „Diuny 3”, ale wyznaczył termin premiery ostatniej odsłony trylogii dopiero na 2027 rok.

Diuna 3 kiedy premiera

Pozwoli to reżyserowi na zrealizowanie innego filmu przed powrotem na Arrakis i świata, który stworzył Frank Herbert. Wśród potencjalnych projektów, którymi Denis Villeneuve miałby się zająć w przerwie pomiędzy drugą i trzecią częścią filmu „Diuna”, wymienia się dwa projekty: pierwszy z nich, to film o Kleopatrze, w którym miałaby zagrać Zendaya. Drugi to adaptacja powieści science fiction „Spotkanie z Ramą” autorstwa brytyjskiego pisarza Arthura C. Clarke’a

Mesjasz Diuny” rozgrywa się 12 lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części i przedstawia dalsze losy Paul Atryda, który stał się wszechpotężnym Imperatorem. Jego pozycja i rosnąca potęga rozciągająca się niemal na cały wszechświat stawiają go w niebezpiecznym położeniu. Książka stanowi domknięcie wielu wątków zapoczątkowanych w pierwszym tomie.

W obsadzie trzeciej części sagi „Diuna” swoje role powinni potworzyć: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, a także Javier Bardem jako Stligar. Druga część „Diuny” nawiedzi kino 1 marca 2024 roku.

Na cykl książek autorstwa Franka Herberta składają się jeszcze tomy: „Dzieci Diuny” (1969), „Bóg Imperator Diuny” (1981), „Heretycy Diuny” (1984), „Diuna: Kapitularz” (1985). Pierwszy tom cyklu określanego jako Kroniki diuny debiutował w 1965 roku, a drugi pojawił się w 1969 roku.

„Diuna”  – gdzie obejrzeć?

Diuna gdzie obejrzeć cały film

Pierwsza część „Diuny” dostępna jest do obejrzenia na platformie HBO Max. W serwisie znajdziecie cały film z lektorem i napisami. Dostępny jest on także w rozdzielczości 4K z systemem HDR i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. „Diuna” nie jest w tym momencie dostępna na innych platformach i w najbliższym czasie nie pojawi się na Netflix.

Dodajmy, że HBO pracuje aktualnie nad serialowym spin-offem filmu, który rozszerzy uniwersum „Diuny” i opowie o zakonie Bene Gesserit.

źródło: theinsneider.com / zdj. Warner Bros.