Nowa „Diuna” ma już czas trwania. To nie będzie tak długi seans, o jakim marzyliście

Druga część „Diuny” jest już gotowa i czeka na swoją premierę wyznaczoną na marzec przyszłego roku. Film zyskał właśnie finałowy metraż i jeśli marzyliście o wyjątkowo długim seansie wykraczającym poza 3 godziny, to mamy dla Was złą wiadomość. Nowa odsłona będzie niewiele dłuższa od pierwszej odsłony.

Druga „Diuna” nie będzie aż tak długa. Film nie dobije do 3 godzin

Jeszcze w lipcu donoszono, że czas trwania filmu „Diuna: część 2” wynosi 3 godziny i 15 minut. Była to jednak wersja filmu, która nie doczekała się finałowego montażu, więc skrócenie metrażu było raczej oczywiste. Tak długiego filmu studio Warner Bros. nie zgodziłoby się wypuścić do kin, bowiem istniało spore ryzyko, że wypłynęłoby to negatywnie na jego finansowy wynik. Fani twórczości Denisa Villeneuve'a mieli jednak nadzieje, że film ostatecznie zakręci się w okolicach 3 godzin, co pozwoliłoby na nieco dokładniejsze przedstawienie historii zawartej w drugiej części powieści Franka Herberta.

Przeczytaj też: Przełomowa zmiana w streamingu: Netflix będzie pokazywał seriale Disneya. Wśród nich wielkie hity!

Już w sierpniu pojawiły się jednak informacje sugerujące, że tak się niestety nie stanie. Cztery miesiące temu donoszono, że czas trwania drugiej „Diuny” wynosi tylko 2 godziny i 45 minut – w przypadku wersji z napisami oraz 2 godziny i 37 minut bez napisów. Był to czas trwania zbliżony do pierwszej część, która trwała 2 godziny i 27 minut do napisów końcowych. Dzisiaj mamy już potwierdzenie, że informacje te były bardzo blisko prawdy. Japońska organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych filmom, ujawniła, że „Diuna: część 2” ma trwać 2 godziny 46 minut. Film będzie zatem o 11 minut dłuższy od pierwszej części, która z napisami końcowymi trwa 2 godziny i 35 minut. Dodajmy, że będzie to także najdłuższy film w reżyserskim dorobku Denisa Villeneuve'a.

Koniecznie sprawdź: Gorący tydzień w streamingu! Netflix, Prime Video, Disney+ zaskakują nowościami. To będą hity.

Premiera „Diuna: część 2” odbędzie się 1 marca 2024 roku. To oznacza, że odliczanie do premiery „Diuny 2” zakończy się już za 80 dni. W obsadzie do swoich ról z poprzedniej części wracają Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård jako baron Harkonnen, a także Javier Bardem jako Stligar

zdj. Warner Bros.