„Diuna 2” już w maju trafi w Polsce na płyty! Co z premierą na HBO Max?

Największy kinowy przebój bieżącego roku zawita niedługo w Polsce na płyty. Jakich wydań z filmem „Diuna: Część druga” możemy spodziewać się na w naszym kraju? Zadowoleni będą zarówno miłośnicy najlepszej jakości obrazu i dźwięku, jak i kolekcjonerzy. A co z premierą „Diuny 2” na HBO Max?

Diuna: Część druga” na Blu-ray i 4K UHD w Polsce. Będą też steelbooki

Diuna 2” cały czas podbija jeszcze kinowe ekrany, ale spora część fanów widowiska czeka już na premierę wydań fizycznych i poznaliśmy właśnie datę premiery płytowych edycji w Polsce. Dystrybutor poinformował, że film „Diuna: Część druga” trafi do polskiej dystrybucji 24 maja. Dowiedzieliśmy się też, że produkcja otrzyma komplet wydań i będzie dostępna w naszym kraju na każdym z trzech nośników.

diuna-czesc-druga-bd-steelbook.jpg diuna-czesc-druga-2bd-4k-steelbook.jpg

W sumie do sprzedaży trafi pięć wydań oraz dwa dodatkowe zawierające zestaw pierwszej i drugiej części (na DVD i Blu-ray). Jeśli natomiast chodzi o sam film „Diuna 2”, to produkcja otrzyma standardowe edycje na każdym z trzech nośników DVD, Blu-ray i 4K UHD. Dodatkowo do sprzedaży trafią też dwa steelbooki: jeden na niebieskim, a drugi na czarnym krążku. Będziemy więc mogli obejrzeć film Denisa Villeneuve'a w rozdzielczości 4K z systemem HDR oraz dźwiękiem Dolby Atmos. Jeśli chodzi natomiast o polską wersję językową, to na płytach ma znaleźć się polski dubbing i napisy.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max?

Diuna 2 kiedy na HBO Max

Nowa „Diuna” cały czas przynosi jeszcze spore wpływy do kas kin, ale studio Warner Bros. przygotowuje się już do wprowadzenia filmu do dystrybucji cyfrowej. Istnieje szansa, że „Diuna: część druga” pojawi się w ofercie serwisów VOD już w kwietniu. Ma stać się to około 45 dni po premierze w kinach, czyli w okolicach 14-16 kwietnia.

Szybka premiera w serwisach VOD nie musi jednak być jednoznaczna z błyskawicznym przeniesieniem filmu do oferty serwisu HBO Max. Z ostatnich informacji wynikało, że pojawienie się nowej Diuny” w ofercie serwisu Max przypadnie najwcześniej na drugą połowę czerwca. Premiera płytowych wydań w drugiej połowie maja może być kolejną przesłanką przemawiającą właśnie za takim terminem. Weźmy też pod uwagę, że podobny odstęp dzielił płytowe wydania filmu „Barbie” od premiery produkcji z Margot Robbie na platformie HBO Max.

zdj. Warner Bros.