„Diuna” kolejną ofiarą strajku aktorów. Gwiazdy filmu nie spotkają się z fanami

Rozpoczęty niedawno strajk aktorów sparaliżuje nie tylko plany zdjęciowe, ale też wszelkiego rodzaju imprezy organizowane dla fanów z udziałem obsady i uroczyste premiery. Do grona ofiar trwającego protestu dołączyła właśnie druga część „Diuny”. Jej gwiazdy nie będą mogły spotkać się z widzami podczas tegorocznej edycji Comic-Conu.

Obsada „Diuny” nie pojawi się w tym roku na Comic-Conie

Comic-Con w San Diego przez lata postrzegany był jako miejsce, w którym prezentowane są najważniejsze zapowiedzi ze świata popkultury. To właśnie tam swoje nowe projekty ogłaszał Marvel i DC, przywożąc na panele największe gwiazdy swoich filmów. Od pewnego czasu główne wytwórnie zdecydowały się na tworzenie własnych wydarzeń, które służą im do informowania widzów o nadciągających projektach, co mocno podburzyło pozycję Comic-Conu. Nadal impreza przyciągała jednak twórców i gwiazdy nieco innych, mniej nośnych, ale ciągle popularnych tytułów. Na tegorocznej imprezie miały pojawić się między innymi gwiazdy drugiej „Diuny”, ale już wiemy, że tak się nie stanie.

Sprawdź też: Aktor Marvela OSTRO odpowiada prezesowi Disneya: Powinieneś się ku*wa wstydzić.

Studia Warner Bros. i Legendary zarezerwowały na tegoroczną edycję Comic-Conu główną halę H i chciały zaprezentować zgromadzonym na imprezie fanom nowe materiały promujące drugą „Diunę” oraz następny film z Monsterverse. Plany te pokrzyżował jednak rozpoczęty strajk aktorów, który zabrania członkom Gildii nie tylko pracy na planie, ale także udziału w jakichkolwiek imprezach promujących filmy czy seriale. Na panelu miały pojawić się największe gwiazdy filmu, w tym Zendaya, Timothée Chalamet i Florence Pugh. Z udziału w Comic-Conie wycofały się także obsady seriali „Misja: Podstawówka”, „Koło czasu” i „Gen V”.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.