„Diunę 2”  za chwilę obejrzymy online! Kiedy premiera na HBO Max?

Druga część filmowej „Diuny” cały czas bardzo dobrze radzi sobie w kinach, ale wygląda na to, że studio Warner Bros. przymierza się już do pokazania swojego największego hitu ostatnich miesięcy również online. Z najnowszych informacji wynika, że film pojawi się na VOD już w kwietniu. Co z premierą na HBO Max?

Szybka premiera „Diuny 2” online? Film trafi na VOD w kwietniu

Film „Diuna: część druga” cały czas przyciąga widzów do kin na całym świecie i pozostaje największą premierą w kinowym harmonogramie. Lada moment film przekroczy barierę 600 mln dolarów i będzie zmierzał po rezultat, który pozwoli mu zostać najbardziej kasowym filmem w karierze Timothéego Chalameta. Produkcja potrzebuje do tego wyniku przekraczającego poziom 632 mln dolarów, który osiągnął niedawno film „Wonka”.

To, że nowa „Diuna” cały czas przynosi do kas kin sporo gotówki, mogło zapowiadać opóźnienie premiery filmu w dystrybucji online, ale wszystko wskazuje na to, że studio Warner Bros. chce jak najszybciej wprowadzić ten tytuł do serwisów VOD. Niektóre z zagranicznych platform ogłosiły już, że „Diuna: część druga” pojawi się w ich ofercie w kwietniu. Ma stać się to 45 dni po premierze w kinach, czyli w okolicach 14 kwietnia.

Sprawdź też: Idealny film na święta? Polska nowość błyskawicznie została numerem jeden na Netflix!

Przy wielu ostatnich filmach studio trzymało się takiego terminu i zaburzyło go tylko przy okazji „Barbie”, swojego największego hitu od lat, który zebrał z kin ponad 1,4 mld dolarów. W jego przypadku premiera na VOD odbyła się jednak tylko nieco później, bo po 53 dniach od premiery w kinie. Jeśli więc Warner Bros. nie zmieni nic w swoich aktualnych planach to „Diuna: część druga” będzie dostępna online najpóźniej 23 kwietnia.

Kiedy „Diuna 2” trafi na HBO Max?

Diuna 2 kiedy na HBO Max

Co jednak istotne i warte podkreślenia: szybka premiera w serwisach VOD nie musi wcale oznaczać szybkiego pojawienia się filmu w serwisie HBO Max. To, że „Diuna 2” pojawi się w płatnych serwisach, zapewni wytwórni kolejne wpływy i nie musi wcale odbić się aż tak bardzo na frekwencję w kinach – zwłaszcza że jest to film, który wszyscy rekomendują zobaczyć na jak największym ekranie. Dopiero pojawienie się nowej Diuny” w ofercie serwisu Max, za który widzowie i tak płacą już co miesiąc, odbiłoby się zdecydowanie negatywnie na wpływach z kin.

Sprawdź też: Na ten film w streamingu czekaliśmy! Oscarowa produkcja już dostępna na Disney+

Dlatego właśnie Warner będzie zwlekał przynajmniej kolejny miesiąc z przeniesieniem filmu do streamingu. Najpewniej okres ten okaże się jednak znacznie dłuższy. Z ostatnich informacji wynikało bowiem, że premiery możemy spodziewać się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. Weźmy też pod uwagę, że w przypadku wspomnianej „Barbie”, która na VOD trafiła 53 dni po premierze w kinie, to na premierę w streamingu film z Margot Robbie czekał aż 147 dni!

zdj. Warner Bros.