Dlaczego Batman odwiesił pelerynę? Odpowiedź Was mocno zaskoczy!

W sieci oficjalnie zadebiutowała nowa usunięta scena z filmu o Flashu. Choć ostateczna wersja widowiska przedstawiła na ekranie Batmana – z twarzą Michaela Keatona – na zasłużonej emeryturze, na którą udał po latach walczenia z przestępczością w Gotham, wygląda na to, że pierwotnie wątek Mrocznego Rycerza rysował się w produkcji nieco mroczniej. Zerknijcie na wycięty fragment.

W filmie reżyserowanym przez Andy'ego Muschiettiego znalazła się scena, w której Bruce Wayne tłumaczy dwóm Barrym Allenom, że Batman zniknął z Gotham po tym, jak metropolia osiągnęła pożądany przez superbohatera status, wolny od złoczyńców i skrajnej przestępczości. Wygląda jednak na to, że w oryginalnej wersji „Flasha” rozwiązanie życiowej misji Batmana nie było równie gładkie, co w ukończonym „cięciu”, które trafiło do kin. Poniższa scena dialogowa ujawnia mroczniejszy powód odwieszenia peleryny: pod sam koniec kariery Batman miał posunąć się do złamania swojej naczelnej zasady i zamordować jednego ze złoczyńców. Co więcej, miało do tego dojść na oczach dziecka. Alternatywna wersja Barry'ego wskazuje też, że bohater Keatona mógł sam usiłować zmienić bieg czasu i odwrócić tragiczne wydarzenia – w ten sposób zostaje umotywowana scena z makaronem spaghetti, którą wytłumaczono w filmie teorię multiwersum. 

Sprawdź też: Barbie pokazała facetom, jak się zarabia. GIGANTYCZNE otwarcie w kinach!

Batman w wersji Michaela Keatona miał odegrać rolę znacznie większą rolę w DCEU 

Przypomnijmy, że nim James Gunn i Peter Safran objęli stery nad kształtem kinowego uniwersum DC Comics, Batman Michaela Keatona miał odegrać istotną rolę w przyszłych filmowych widowiskach. Obok roli w skreślonym filmie „Batgirl”, kultowa postać miała pełnić w świecie DC funkcję Nicka Fury'ego znanego z MCU, a więc powracać w filmach poświęconych innym bohaterom i obejmować rolę charyzmatycznego lidera, działającego za kulisami prezentowanych na ekranie wydarzeń. W nowym raporcie serwisu The Hollywood Reporter czytamy też, że plany z odnowioną kreacją Keatona wiązał przede wszystkim poprzedni szef DC Studios, Walter Hamada. Poza wspomnianą „Batgirl”, aktor miał zjawić się w drugiej odsłonie „Aquamana” (która od tej pory przeszła parę dodatkowych okresów zdjęciowych). 

Źródło: THR / Collider / zdj. Warner Bros.