Doczekamy się nowego albumu z muzyką z „TRON: Dziedzictwo” od Daft Punk?

W ciągu dekady od kinowego debiutu film „TRON: Dziedzictwo” przyciągnął do produkcji zastępy nowych fanów, oczarowanych między innymi znakomitą oprawą audiowizualną. Mowa tu zwłaszcza o elektronicznej ścieżce dźwiękowej zespołu Daft Punk. O soundtracku do widowiska i jego dużej, wciąż nieudostępnionej części w najnowszym wywiadzie wypowiedział się reżyser Joseph Kosinski. 

W rozmowie z dziennikarzami Collidera, Kosinski ujawnił i niejako zapowiedział, że Disney może być zainteresowany udostępnieniem pełnej wersji kultowej ścieżki dźwiękowej:

Nie mogę tego potwierdzić, ale i temu zaprzeczyć: jesteśmy w posiadaniu znakomitej muzyki, której nie udało się wpasować do filmu. Któregoś dnia miło by było odnaleźć jakiś sposób, by móc się tym podzielić. Disney potrzebuje różnych źródeł zysku w tej chwili. Nie byłbym zdziwiony gdybyśmy w najbliższym czasie spróbowali coś z tym zrobić. Byłoby świetnie. 

Podstawowej wersji soundtracku od Daft Punk posłuchacie na Spotify. Z pewnością warto przesłuchać przygotowanego przez członków zespołu albumu z remiksami znanych z „TRON” tematów. Znajdziecie je na krążku „TRON: Legacy Reconfigured”.

Warto dodać, że niedawne plotki z obozu Disneya ujawniają, że studio pozostaje zainteresowane eksploracją futurystycznego świata wykreowanego przez Stevena Lisbergera w filmie z 1982 roku i chce, aby gwiazdą kolejnej odsłony został Jared Leto. Obecnie przedstawiciele Disneya zajmują się podobno szukaniem reżysera filmu. Kosinski jest podobno jednym z kandydatów. Więcej w tym miejscu.

źródło: Comicbook / zdj. Disney