Doktor Strange pokonany. „Top Gun: Maverick” największą premierą 2022 roku w kinach

Film „Top Gun: Maverick” nadal pozostaje w czołówce kinowych premier. Produkcja, w której Tom Cruise wrócił do swojej kultowej roli z filmu Tony'ego Scotta, wdrapała się na właśnie na szczyt tegorocznego rankingu.

W trakcie ostatniego weekendu „Top Gun: Maverick” mimo gigantycznej konkurencji ze strony „Jurassic World 3” stracił tylko 44% wpływów względem poprzedniego tygodnia i zgarnął od widzów 51,9 mln dolarów z biletów. Na koniec niedzieli na swoim amerykańskim koncie film miał ma już 395,1 mln dolarów, co dawało mu już drugie miejsce w tegorocznym rankingu. Po podliczeniu wpływów z poniedziałku (6,6 mln dolarów) okazało się, że film przegonił już pierwszego na liście „Doktora Strange'a 2” (398,7 mln dolarów) i został samodzielnym liderem zestawienia.

Sprawdź też: Disney+ w Polsce. Jakie seriale dostępne są w 4K? Lista wszystkich tytułów.

Na amerykańskim koncie filmu „Top Gun: Maverick” znajdowało się na koniec poniedziałku 401,8 mln dolarów, co czyniło go także pierwszą kinową premierę 2022 roku, która zdołała przebić granicę 400 mln dolarów. W pandemicznym rankingu produkcja zajmuje drugie miejsce i ustępuje jedynie superbohaterskiemu hitowi „Spider-Man: Bez drogi do domu”, który zebrał z kas amerykańskich kin 804,7 mln dolarów. Na swoim globalnym koncie nowy „Top Gun” ma już ponad 755 mln dolarów, co oznacza, że w najbliższych dniach stanie się najbardziej dochodowym tytułem w karierze Toma Cruise'a. Na razie mianem tym może poszczycić się jeszcze film „Mission: Impossible – Fallout” (791,6 mln dolarów).

zdj. Paramount Pictures