Dominique Thorne wejdzie na plan „Ironheart” w pierwszej połowie 2022 roku

Superbohaterka znana w komiksach Marvela jako Ironheart zadebiutuje na ekranie za sprawą przyszłorocznego widowiska „Czarna Pantera: Wakanda Forever”, a już wkrótce po tym zobaczymy ją w jej solowym serialu, debiutującym na Disney+. W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, kiedy mają ruszyć prace na planie produkcji

W nową bohaterkę MCU, Riri Williams, wcieli się Dominique Thorne. Jej postać to niezwykle uzdolniona nastolatka, która zajmuje się inżynierią i odtwarza zbroję Iron Mana. W komiksach niezwykłe umiejętności Riri zwróciły uwagę Tony'ego Starka, który zachęcił ją do zostania superbohaterką. Ostatecznie Riri zaczęła funkcjonować w świecie Marvela pod pseudonimem Ironheart i na pewien czas zastąpiła nawet Iron Mana. W filmach bohaterka zwróci najprawdopodobniej uwagę mieszkańców Wakandy – dotychczasowe zdjęcia z planu pokazywały, że z wizytą odwiedzą ją Okoye i Shuri.

Zdjęcia do serialu mają ruszyć w pierwszej połowie 2022 roku, a dokładnie pod koniec kwietnia. Produkcja odbędzie się na planie w Chicago. Za scenariusz odpowiada Chinaka Hodge. Data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale wprowadzenie postaci w „Czarnej Panterze 2” będziemy mogli zobaczyć już od 8 lipca, gdy film trafi na wielki ekran.

zdj. Marvel Comics