Drugi sezon „Problemu trzech ciał” byłby cudem. Kolejna nowośc Netfliksa też mocno rozczarowała

Dwie ostatnie serialowe nowości Netfliksa okazały się sporym rozczarowaniem. Mimo zajmowania ciągle pierwszego miejsce w rankingu najpopularniejszych nowości „Problem trzech ciał” jest w fatalnej sytuacji i perspektywa przedłużenia serialu na drugi sezon wydaje się już mocno wątpliwa. Fatalną oglądalność zaliczył też serial „Ripley” z Andrew Scottem. W jego przypadku szanse na drugi sezon są wręcz zerowe.

Netflix TOP 10 dzisiaj – 2. sezon „Problemu trzech ciał” byłby cudem. Fatalna oglądalność

Netflix podchodzi ostatnio wyjątkowo ostrożnie do kwestii zamawiania drugich sezonów swoich oryginalnych produkcji. To sprawia, że streamingowy gigant ma teraz wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia, bo jego serial „Problem trzech ciał”, za który odpowiadają twórcy hitowej Gry o Tron”, zamiast wielkim hitem okazał się wielką katastrofą. Gdyby była to produkcja tworzona przez inny duet showrunnerów i nie otrzymała takiego wsparcia w promocji, to Netflix bez mrugnięcia okiem zdecydowałby o jej anulowaniu. Tymczasem ze względu na poniesione inwestycje i niechęć do przyznania przed światem, że „Problem trzech ciał” okazał się wielką wpadką, włodarze Netfliksa cały czas nie mogą się jeszcze zdecydować, czy warto brnąć w przedłużanie serialu na kolejną serię.

Sprawdź też: Nowy film „Władcy Pierścieni” jeszcze w tym roku trafi do kin! O czym opowie?

Problem trzech ciał sezon 2

Wyniki oglądalności są jednak wyjątkowo kiepskie. Przypomnijmy, że już na początku serial odnotował nędzny rezultat i w pierwszy weekend wygenerował tylko 11 mln wyświetleń. Pierwszy pełny tydzień nie okazał się przełomem i „Problem trzech ciał” dorzucił do swojego wyniku 15,6 mln wyświetleń, co oznaczało wzrost tylko o 41,8% w porównaniu z pierwszym weekendem. W drugim pełnym tygodniu serial zaliczył już spory spadek oglądalności (46,8%) i dołożył 8,3 mln wyświetleń, co globalnie daje mu na ten moment bardzo skromne, wręcz fatalne 34,9 mln wyświetleń uzyskanych w 18 dni.

W każdym tygodniu serial osiągał więc wynik poniżej tego, który niedawno uzyskiwała inna z nowości Netfliksa, serialDżentelmeni”. W trakcie trzeciego tygodnia nowy projekt Guya Ritchiego wygenerował 11,7 mln wyświetleń. W poprzednim tygodniu serial ponownie znalazł się w TOP 3 światowego rankingu i dorzucił w piątym już dla siebie tygodniu solidne 5,7 mln wyświetleń. Ewentualne przedłużenie „Problemu trzech ciał” na drugi sezon można będzie postrzegać więc jako cud. O dalszy ciąg „Dżentelmenów” możemy być natomiast wyjątkowo spokojni.

Ripley wielkim zawodem. Polski film przyciągnął widzów na Netflix

Ripley sezon 2

Bardzo kiepsko w pierwszy weekend wypadła najnowsza serialowa nowość Netfliksa, czyli „Ripley” z główną rolą Andrew Scotta. Serial znalazł się dopiero na ósmym miejscu zestawienia z wynikiem wynoszącym 2,3 mln wyświetleń na całym świecie, co oznacza, że lepiej poradził sobie w tym okresie „Seks w wielkim mieście, który trafił na platformę w ramach licencji zakupionej od HBO (2,5 mln wyświetleń). W polskim zestawieniu serial nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych premier. Możemy już być pewni, że Netflix nie zdecyduje się na zamówienie drugiego sezonu produkcji „Ripley”.

Jeśli natomiast idzie o filmowe produkcje goszczące w ofercie Netfliksa, to globalnie pozycje lidera obronił film akcji „Serce łowcy”, która w Polsce znalazła się podobnie jak tydzień temu dopiero na trzecim miejscu zestawienia.

Światowy wynik był jednak bardzo dobry, bo wyniósł aż 18,3 mln wyświetleń, co oznacza wzrost o 66,4% w porównaniu z zeszłotygodniowym debiutem. Po 10 dniach od premiery film wygenerował już imponujące 29,3 mln wyświetleń. W naszym kraju najchętniej oglądano rodzimą produkcję Nic na siłę”, która wygenerowała 10,1 mln wyświetleń na platformie i zajęła trzecie miejsce w rankingu nieanglojęzycznych filmów.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Nic na siłę”
 2. „Piep*zyć Mickiewicza”
 3. „Rzeźbiarz łez”
 4. „Cena strachu”
 5. „Serce łowcy”
 6. „Sing 2”
 7. „Więzień labiryntu”
 8. „Spoczywaj w pokoju”
 9. „Glass”
 10. „Więzień labiryntu: Próby ognia”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Problem trzech ciał”
 2. „Stamtąd”
 3. „Dżentelmeni”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „The Good Doctor” sezon 6
 6. „Pechowe dinozaury”
 7. „Kanciarze”
 8. „Seks w wielkim mieście”
 9. „Testament: Historia Mojżesza”
 10. „Dexter” sezon 1

zdj. Netflix