Nowy film „Władcy Pierścieni” jeszcze w tym roku trafi do kin! O czym opowie?

Studio Warner Bros. ma ostatnio bardzo dobry okres w kinach i notuje sporo finansowych sukcesów. W tym roku wytwórnia chce podtrzymać tę passę nie tylko za sprawą drugiego „Jokera”, który doczekał się właśnie zwiastuna, ale także powrotu do świata „Władcy Pierścieni”. Potwierdzono, że nowa produkcja osadzona w tym uniwersum zawita do kin w grudniu!

Wracamy do świata „Władcy Pierścieni”. Premiera nowego filmu w grudniu

Na początku zeszłego roku studio Warner Bros. zapowiedziało powrót do świata swoich dwóch legendarnych marek filmowych. Jedna z nich to magiczny świat Harry'ego Pottera, a druga tolkienowski „Władca Pierścieni”.

Ogłoszono plany na stworzenie nowych filmów w świecie znanym z dwóch filmowych trylogii, a przetarciem przed powrotem do aktorskiego świata „Władcy Pierścieni” i „Hobbita” będzie grudniowa premiera animowanego filmu The War of the Rohirrim” opowiadającego historię legendarnego Króla Rohanu, Helma Hammerhanda (głosu użyczył mu Brian Cox znany z serialu „Sukcesja”), który toczył wojnę z Dunlendingami. Akcja produkcji rozgrywa się na około 180 lat przed pierwszym filmem z cyklu „Władca Pierścieni”. Film ma przedstawić widzom „krwawą sagę powiązaną z historią Helmowego Jaru”. 

Sprawdź też: Kit Harington nie wróci w kontynuacji „Gry o Tron”. Serial o Jonie Snow anulowany.

Lord Of The Rings The War Of The Rohirrim

Studio Warner Bros. potwierdziło właśnie, że film trafi do kin na święta Bożego Narodzenia 2024 roku. Jak na razie nie znamy jeszcze żadnych planów dotyczących kolejnych filmów z tego uniwersum, ale warto przypomnieć, że studio Warner Bros. może w nich skupić się na wydarzeniach z Trzeciej Ery i wykorzystać tym samym na ekranie wszystkich najpopularniejszych herosów takich jak Gandalf, Frodo, Bilbo czy Aragorn

Reżyserią filmu The War of the Rohirrim zajął się Kenji Kamiyama, twórca mający spore doświadczenie przy animowanych produkcjach. W jego portfolio znajdują się takie tytuły jak: „Akira”, „Higashi no Eden”, „009 Re:Cyborg”, „Ghost in the Shell SAC_2045” oraz Blade Runner: Black Lotus”. Co prawda sam Peter Jackson nie jest zaangażowany w realizację nowego filmu, ale producentką wykonawczą projektu jest Philippa Boyens, scenarzystka zarówno „Władcy Pierścieni”, jak i „Hobbita”.

zdj. Warner Bros.