Dua Lipa faworytką do roli ukochanej Herkulesa. Disney szykuje aktorską wersją animacji

Disney nie zamierza rezygnować w najbliższych latach z aktorskich przeróbek swoich klasycznych animacji i cały czas przymierza się do zrealizowania między innymi filmowej wersji „Herkulesa”. Nową kandydatką do zagrania jeden z głównych bohaterek w produkcji została właśnie popularna piosenkarka Dua Lipa.

Dua Lipa zostanie ukochaną Herkulesa w aktorskiej przeróbce od Disneya?

Aktorska wersja „Herkulesa” nie należy do najszybciej opracowywanych produkcji w historii kina i Disney pracuje nad nią już od kilku dobrych lat. Do jej wyreżyserowania zatrudniony został Guy Ritchie odpowiadający już za aktorską przeróbkę „Aladyna”, który zebrał z kin na całym świecie ponad miliard dolarów. W trakcie procesu przygotowywania nowej wersji „Herkulesa” pojawiały się doniesienia, że film ma mocno różnić się stylem od swojego pierwowzoru i być nawet eksperymentem pod względem konwencji polegającej na stworzeniu z „Herkulesa” musicalu uwspółcześniającym gatunkowe konwencje.

Latem zeszłego roku pojawiły się doniesienia ujawniające, że do zagrania Herkulesa przymierzany jest Taron Egerton znany głównie z filmowej serii „Kingsman” oraz filmu „Rocketman”. Z kolei w Meg miałaby wcielić się piosenkarka Ariana Grande, którą w tym roku będzie można oglądać w musicalu „Wicked”. Okazuje się jednak, że od tego czasu sporo się zmieniło i Disney upatrzył sobie teraz dwójkę innych aktorów.

Sprawdź też: Nowy film o Avengers nie będzie wielkim filmowym wydarzeniem? Marvel zmienia plany.

Herkules animacja

Ostatnio pojawiła się informacja o tym, że wymarzonym kandydatem do zagrania Herkulesa ma być Austin Butler, a do roli Meg studio chce zatrudnić inną piosenkarkę, która wiedzie teraz prym w muzyce popularnej. Chodzi właśnie o Dua Lipę, która również coraz chętniej pojawia się także na dużym ekranie. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w filmie „Argylle - Tajny szpieg”.

Pierwszą wersję scenariusza do „Herkulesa” przygotował Dave Callaham pracujący dla Disneya przy filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Wcześniej Callaham pracował między nad scenariuszami do serii akcyjniaków „Niezniszczalni” oraz filmów „Wonder Woman 1984” i „Zombieland: Kulki w łeb”. Poprawki w tekście wprowadził z kolei sam Guy Ritchie.

zdj. Apple / Disney