Dwadzieścia lat po debiucie w „Mrocznym widmie”, Jar-Jar Binks zyskał swój miecz świetlny

Ahmed Best, aktor, który wcielił się w niesławnego Jar-Jar Binksa w prequelach „Gwiezdnych wojen” otrzymał własny miecz świetlny. Weteran serii wziął udział w nowej serii Disneya: „Star Wars: Jedi Temple Challenge”.

Nowa seria dla dzieci zadebiutuje jutro na kanale „Star Wars Kids” na YouTube oraz na oficjalnej stronie. Best wcieli się w rolę mistrza Jedi, Kellermana Beqa. W „Jedi Temple Challenge” pogrupowani na cztery drużyny uczestnicy zmierzą się z zadaniami mającymi przetestować ich sprawność fizyczną, spryt, inteligencję i harmonię z Mocą. Nagrodą ma być uzyskanie tytułu rycerza Jedi. Poniżej znajdziecie zwiastun.

Przy okazji rychłej premiery programu dla dzieci, Best podzielił się z fanami nowymi zdjęciami przedstawiającymi miecz świetlny, którym posługuje się w serii mistrz Beq.

Równowaga stanowi jedno z wyzwań „Jedi Temple Challenge”, a zarazem coś w co naprawdę wierzę. Inspiracja stojąca za mieczem dotyczy pokoju i sprawiedliwości. Wybrałem kolor fioletowy ponieważ balansuje czerwień i błękit kryształów kyber. (...)

  

źródło: ComicBook.com / zdj. Disney