Dwayne Johnson i Chris Evans gwiazdami świątecznej komedii akcji od Prime Video

Wytwórnia Amazon MGM Studios wyznaczyła datę premiery świątecznego akcyjniaka „Red One”, w którym główne role grają Dwayne „The Rock” Johnson i Chris Evans. Potwierdzono też, że film, powstający jako produkcja streamingowa, trafi też na ekrany kin.

Kolejne święta spróbują podbić Dwayne Johnson i Chris Evans

Red One” opisano jako świąteczną komedię zawierającą w sobie elementy kina akcji. Szczegóły dotyczące fabuły projektu są trzymane w tajemnicy  – wiemy natomiast, że produkcję kreują regularni współpracownicy Johnsona. Za kamerą znalazł się Jake Kasdan, z którym The Rock realizował ostatnią wersję „Jumanji”. Scenariuszem zajął się z kolei Chris Morgan znany między innymi z pracy przy filmowej serii „Szybcy i Wściekli”, a pomysłodawcą historii jest Hiram Garcia, jeden z producentów komiksowego widowiska „Black Adam”. 

Sprawdź też: Adam Sandler czeskim astronautą. Nowe SF od Netfliksa ze zwiastunem i datą premiery!

Na łamach serwisu Deadline potwierdzono właśnie, że film będzie gotowy na premierę dokładnie 15 listopada 2024 roku. Niecały rok czekania na produkcję może wynagrodzić fakt, że „Red One” będzie można zobaczyć na ekranie kinowym – później film trafi do oryginalnej oferty serwisu streamingowego Prime Video.

Wraz z Johnsonem i Evansem, byłym Kapitanem Ameryką, na ekranie pojawią się takie gwiazdy jak Lucy Liu, Kiernan ShipkaBonnie Hunt oraz J.K. Simmons („Spider-Man”, „Whiplash”), któremu przypadła rola Świętego Mikołaja

Źródło: Deadline / zdj. MGM / Amazon