Dwójka głównych bohaterów nowego „Obcego” staje do walki z kosmicznym zabójcą

Disney bardzo powoli, ale systematycznie odsłania kolejne kadry z nowego filmu o „Obcym”, który będzie pierwszą produkcją z kultowego uniwersum stworzoną po przejęciu aktywów studia 20th Century Fox przez Myszkę Miki. Zobaczcie, jak na nowym zdjęciu prezentuje się dwójka głównych bohaterów „Alien: Romulus”.

Oto główni bohaterowie filmu „Alien: Romulus”

Akcja nowego filmu będzie osadzona pomiędzy pierwszym „Obcym” wyreżyserowanym przez Ridleya Scotta, a jego kontynuacją, czyli „Obcym – decydującym starciem” stworzony przez Jamesa Camerona. Reżyser filmu Fede Álvarez przyznawał, że trudno dokonać wyboru i orzec, która z dwóch pierwszych części jest lepsza, więc postanowił stworzyć filmowe połączenie obydwu produkcji i nie tyczy się to tylko czasu akcji, ale też scenografii, czy nawet samej stylistyki, która będzie nawiązywała do obydwu klasyków.

W centrum wydarzeń postawiona zostanie grupa niedoświadczonych życiem dwudziestolatków, którzy wychowywali się wspólnie i są dla siebie niemal jak rodzeństwo. Podczas misji polegającej na obsłudze opuszczonej stacji kosmicznej bohaterowie stają twarzą w twarz z „najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie”.

Sprawdź też: Szykuje się nowa część serii „Mumia”! Brendan Fraser i Rachel Weisz w obsadzie.

Główną gwiazdą filmu jest Cailee Spaeny, która wciela się w Rain, a na ekranie partneruje jej David Jonsson jako jej androidowy brat Andy. Tak o relacji wspomnianej dwójki mówił reżyser: „Kiedy jej ojciec umierał, pozostawił Andy'ego, aby się nią opiekował, ale Andy jest trochę uszkodzony i jest przestarzałym modelem, więc zamiast być dla niej zastępczym ojciec, staje się jej młodszym bratem. I to ich relacja zawsze była sednem tej historii i to jak rozwija się, gdy wszystko zaczyna się sypać. Dzięki mieszance przerażających wydarzeń i narastających emocji, wkrótce staną w obliczu ostatecznej ewolucji Obcych”.

Alien Romulus Cailee Spaeny

W pozostałych rolach występują: Isabela Merced znana przede wszystkim z takich filmowych produkcji jak „Transformers: Ostatni rycerz” i „Sicario 2: Soldado”, Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu i David Jonsson („Branża”). Premiera filmu „Alien: Romulus” przypadnie w kinach na 16 sierpnia bieżącego roku.

zdj. 20th Century Studios