„Dziewczyny z Dubaju” z najlepszym otwarciem roku wśród polskich produkcji

W ostatni piątek na ekranach kin zadebiutował film „Dziewczyny z Dubaju” wyreżyserowany przez Marię Sadowską. Film nawiązujący do głośnej afery z udziałem polskich celebrytek i modelek okazał się najpopularniejszą premierą tego roku wśród krajowych produkcji.

W trakcie pierwszego weekendu na produkcję „Dziewczyny z Dubaju” wybrało się do kin 278 893 widzów. Jest to najlepszy wynik tego roku jeśli chodzi o polskie produkcje i drugie otwarcie w rankingu obejmującym także zagraniczne filmy.

W rankingu krajowym film wyprzedził dotychczasowego lidera, czyli najnowszego „Pitbulla” od Patryka Vegi, który przyciągnął w premierowy weekend 160 tys. widzów oraz „Wesele” wyreżyserowane przez Wojtka Smarzowskiego, które zobaczyło 139 tys. widzów w ciągu trzech dni. W rankingu uwzględniającym także zagraniczne premiery film „Dziewczyny z Dubaju” ustępuje natomiast wyłącznie produkcji „Nie czas umierać”, która zgromadziła 440 tysięcy widzów w pierwszy weekend. Polska produkcja okazała się natomiast popularniejsza niż takie hity jak: „Diuna” (233 tys. widzów) i „Eternals” (133 tys. widzów) czy „Obecność 3” (144 tys. widzów).

źródło i zdj: Kino Świat