Dziki Zachód i Daleki Wschód, czyli marcowe nowości od Lost In Time

Na marzec wydawnictwo Lost In Time zaproponowało czytelnikom kontynuacje trzech serii. Oto lista nowości przygotowanych na trzeci miesiąc 2024 roku.

Marcowe zapowiedzi od Lost In Time

Do sprzedaży trafi drugi tom „Legend Zachodu”. Tym razem miłośnicy westernu będą mogli zapoznać się z opowieściami o Buffalo Billu, Dzikim Billu Hickoku (przy okazji muszę wspomnieć o musicalu z Doris Day w roli głównej, czyli o „Calamity Jane”, gdzie znajdziecie całkiem przyjemne spojrzenie na samą Jane oraz Dzikiego Billa) oraz Butchu Cassidym i Dzikiej Bandzie. Kolejną kontynuacją jest drugi tom steampunkowej serii „Miasto Latarni”. Pierwszy zakończył się w całkiem intrygującym momencie, więc cieszy fakt, że na dniach będzie można poznać dalszy ciąg. W szóstym tomie z kolekcji dzieł Sergia Toppiego czytelnicy wyruszą do Japonii. Za sprawą komiksów Lost In Time po raz kolejny wyruszamy na Daleki Wschód i tym razem również powinna to być udana wyprawa. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.

„Legendy Zachodu. Buffalo Bill, Dziki Bill Hickok, Butch Cassidy i Dzika Banda”

Legendy Zachodu to trzy odrębne opowieści. 

Buffalo Bill – Yellowstone: Zima 1867 roku. William Cody jest najlepszym łowcą bizonów na Zachodzie i udowadnia to po raz kolejny, zabijając sześćdziesiąt dziewięć bizonów na oczach zdumionych widzów, którzy przyszli oglądać rzeź zorganizowaną przez Buffalo Billa. Później następują tłuste lata i stworzenie lukratywnego widowiska Buffalo Bill’s Wild West, lecz między dwoma kolejnymi tournée Cody musi odetchnąć. Mimo przestróg wyjeżdża na polowanie do Yellowstone.

Dziki Bill Hickok – Czterdziestu bydlaków: Rok 1869. Pociąg, którym jedzie Dziki Bill Hickok, wykoleja się kilka godzin po opuszczeniu stacji. Ocalali pasażerowie nie wiedzą, że największym zagrożeniem nie są ani Indianie, ani wilki czy zimno, tylko oddział kawalerii Stanów Zjednoczonych. Na jego czele stoi najgorszy szubrawiec, jakiego znał Dziki Zachód, zdecydowany odzyskać to, co zabrał mu Hickok, nawet gdyby miał pozabijać wszystkich tych, którzy staną mu na drodze.

Butch Cassidy i Dzika Banda: Wiosna 1899 roku. Dzika Banda, która ze słynnym Butchem Cassidym na czele terroryzuje okolicę, okrada pasażerów pociągu Union Pacific w pobliżu Wilcox. Za głowę bandyty zostaje wyznaczona nagroda w wysokości trzech i pół tysiąca dolarów! Szeryf Josiah Hazen, a także kilku stróżów prawa i łowców nagród wyruszają za nim w pościg przez bezkresy Wyoming.   Legendy Zachodu. Buffalo Bill, Dziki Bill Hickok, Butch Cassidy i Dzika Banda

„Miasto Latarni” tom 2 

Miasto Latarni nigdy nie było bezpiecznym miejscem dla Sandera Jorvego, a infiltrowanie brutalnej żandarmerii i podawanie się za zamordowanego Gwardzistę, uczyniło jego życie jeszcze gorszym. Ale kiedy po nieudanej misji w zakazanym Podziemiu staje twarzą w twarz z samym Killianem Greyem, władcą Imperium Greyów i zagorzałym wrogiem Ruchu Oporu, Sander zostaje zmuszony do walki o przetrwanie… i będzie potrzebował pomocy Greya, żeby ujść z życiem.  

Miasto Latarni tom 2

„Toppi. Kolekcja. Tom 6: Japonia” 

Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem. Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji. 

Szósty tom kolekcji dzieł Sergia Toppiego zawiera opowieści osadzone w Japonii, wydane w tomach „Tanka” oraz „Momotaro”.  

Toppi. Kolekcja. Tom 6 Japonia

Zdj. Lost In Time