Dziś premiera nowej brytyjskiej komedii o superludziach. Disney już przedłużył serię na 2. sezon

Disney wierzy w powodzenie swojej nowej superbohaterskiej serii. Brytyjski sitcom „Nadzwyczajna”, który jeszcze dziś zadebiutował w ofercie platformy streamingowej doczekał się szybkiego przedłużenia na drugi sezon. Co wiemy o tej produkcji?

Witajcie w świecie, w którym każda pełnoletnia osoba posiada supermoc” – czytamy w oficjalnym opisie serialu. „Wszyscy poza 25-letnią Jen, która czuje się odosobniona. Na szczęście współlokatorzy Jen – Carrie, Kash i tajemniczy kot dachowiec – nie pozwalają jej użalać się nad sobą. Jen błądzi po wielkim, zagmatwanym świecie, uzbrojona jedynie w odrobinę nadziei i dużą dozę desperacji, by odnaleźć swoją moc. W trakcie swojej przygody może odkryć, że życie bez mocy też jest w porządku”. 

Choć Disney+ nie wie jeszcze, jak nowa seria przyjmie się pośród widzów (pierwsze recenzje zapowiadają udane, choć nieszczególnie odkrywcze osiągnięcie Brytyjczyków), włodarze platformy zdecydowali się na szybkie złożenie zamówienia na następne odcinki. Zdjęcia do drugiego sezonu mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. 

Szybkie przedłużenie serialu nie jest pierwszym zaskakującym posunięciem w kontekście „Nadzwyczajnej”. Uwagę zwraca również wysoki budżet produkcji, który zainwestowano weń pomimo stosunkowo niskiego nagłośnienia premiery czy zaangażowania początkującego scenarzysty (pomysłodawczynią i autorką tekstu do „Nadzwyczajnej” jest rysowniczka komiksowa i była standuperka Emma Moran).

Sprawdź też: Ulegniecie „Pokusie”? Za tydzień premiera nowego polskiego filmu erotycznego. Poznajcie jego bohaterów

W obsadzie serii pojawiają się Máiréad Tyers, Luke Rollason, Billa Hasna, Sofia Oxenham, Siobhán McSweeney i Robbie Gee. Każdy z powyższych aktorów powróci też w obsadzie drugiego sezonu. Za kamerą debiutanckich odcinków stanęli Toby MacDonald, Jennifer Sheridan i Nadira Amrani. Do grona producentów wykonawczych zaliczają się zaś Sally Woodward Gentle, Lee Morris oraz Johanna Devereaux. Kierownictwo nad produkcją objął Charles Dawson („Killing Eve”) z ramienia Sid Gentle Films.

Dodajmy, że „Nadzwyczajna” jest jedną z trzech oryginalnych serii, które Disney wyprodukował z brytyjskimi twórcami. Drugim tytułem będzie heistowa czarna komedia „Culprits”. Trzecim – przygodowa produkcja „The Balland of Renegade Nell”. 

źródło: Comedy.co.uk / zdj. Disney