„Dziwny świat” wielkim rozczaorwaniem w kinach. Daniel Craig zarabia dla Netfliksa na dużym ekranie

Najnowsza animacja Disneya pod tytułem „Dziwny świat” będzie finansową wpadką. Film ma już za sobą premierę w amerykańskich kinach i zaliczył wyjątkowo rozczarowujący wynik. Limitowanej premiery na duży ekranie w Stanach Zjednoczonych doczekał się tymczasem „Glass Onion: Film z serii Na noże”, który mimo ograniczonej liczby kopii był w stanie zebrać solidną kwotę z kas kin.

Po rozczarowującym wyniku z pokazów przedpremierowych „Dziwny świat” nie zdołał nadrobić wpadki i zalicza równie nieudaną premierę. Film zebrał w dniu debiutu tylko 3,4 mln dolarów i wraz z pokazami przedpremierowymi ma na koncie zaledwie 4,2 mln dolarów. To fatalna wiadomość dla Disneya, który przeznaczył na stworzenie filmu około 150 mln dolarów. W porównaniu do zeszłorocznej produkcji „Nasze magiczne Encanto” tegoroczna premiera przygotowana na Święto Dziękczynienia osiągnęła wynik o 3,3 mln słabszy. W zeszłym roku studio mogło liczyć w dniu premiery na kwotę 7,5 mln dolarów.

Sprawdź też: Premiery Netflix na grudzień – „Film z serii Na noże”, „Wiedźmin: Rodowód”, „Emily w Paryżu”, „Alice in Borderland” i inne.

W tym roku studio zanotowało jeden z najgorszych wyników dla filmów debiutujących w okresie Święta Dziękczynienia. Gorzej od produkcji „Dziwny świat” poradziła sobie w 2002 roku „Planeta skarbów”, która w dniu premiery miała 2,4 mln dolarów na koncie. Szacuje się, że po trzech dniach nowy tytuł Disneya zbierze ledwie 16 mln dolarów, a po pięciu dniach będzie miał na koncie  około 23 mln dolarów.

Tymczasem przed grudniowym debiutem na platformie Netflix w ramach limitowanej dystrybucji do kin trafiła produkcja „Glass Onion: Film z serii Na noże” w reżyserii Riana Johnsona. Film był wyświetlany w około 800 placówkach i zebrał z nich solidne 2,5 mln dolarów. W długi weekend powinien zgromadzić około 13 mln dolarów.

zdj. Disney