Eddie Redmayne jako seryjny morderca na pierwszych zdjęciach z thrillera „The Good Nurse” od Netfliksa

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z nadchodzącego thrillera opartego na prawdziwych wydarzeniach pt. „The Good Nurse”, w którym Eddie Redmayne („Fantastyczne zwierzęta”) wciela się w niesławnego „pielęgniarza śmierci”. Obok zdobywcy Oscara w głównej roli żeńskiej produkcji Netfliksa występuje Jessica Chastain („Oczy Tammy Faye”).

Eddie Redmayne i Jessica Chastain w thrillerze Netfliksa. Fabuła „The Good Nurse”

The Good Nurse” skupia się na historii Charlesa Cullena (Redmayne), seryjnego mordercy, który od 2006 roku odsiaduje wyrok jedenastokrotnego dożywocia za popełnienie dwudziestu dwóch udowodnionych morderstw. Sam Cullen przyznał się jednak aż do czterdziestu. Fabuła przedstawi losy śledztwa prowadzonego w sprawie morderstw mężczyzny, który miał pozbawić życia nawet kilkuset pacjentów w ciągu swej 16-letniej kariery jako pielęgniarz

Chastain wciela się w Amy Loughren, pielęgniarkę, która współpracowała z policją, by doprowadzić do aresztowania Cullena. Film został oparty na książce autorstwa Charlesa Graebera z 2013 roku pod tytułem „The Good Nurse: A True Story of Medicine, Madness, and Murder”. Pozycja została wydana w Polsce na początku tego roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka, została zatytułowana „Dobry opiekun”.

Sprawdź też: Netflix stracił prawie milion użytkowników. Plan z reklamami i opłata za dzielenie kont nadchodzą

Pierwsze zdjęcia z thrillera „The Good Nurse”. Kiedy premiera na Netflix?

Za reżyserię filmu odpowiada duński reżyser Tobias Lindholm, twórca tak cenionych tytułów jak „Polowanie” czy „Na rauszu” z Madem Mikkelsenem. Scenariusz na podstawie książki Graebera sporządziła Krysty Wilson-Cairns („Ostatniej nocy w Soho”, „1917”). W pozostałych rolach w „The Good Nurse” zobaczymy m.in. Noah Emmericha („Truman Show”) czy Kim Dickens („Zaginiona dziewczyna”).

The Good Nurse” ma zadebiutować w ofercie Netfliksa jesienią tego roku.

Może zainteresuje Cię: „Gray Man” – recenzja filmu. Netflix pręży muskuły

Eddie Redmayne w filmie The Good Nurse dla Netflix

Eddie Redmayne i Jessica Chastain w filmie The Good Nurse dla Netflix

Jessica Chastain w filmie The Good Nurse dla Netflix

Noah Emmerich i Jessica Chastain w filmie The Good Nurse dla Netflix

Jessica Chastain w The Good Nurse dla Netflix

Źródło i zdj. Vanity Fair