Elisabeth Moss i Kate Hudson z głównymi rolami w psychothrillerze „Shell”. Za kamerą aktor z „Opowieści podręcznej”

Podczas startującego w połowie tego miesiąca Festiwalu Filmowego w Cannes dystrybutorzy otrzymają szansę zainwestowania w nowy film z głównymi rolami Elisabeth Moss i Kate Hudson. Co wiemy o projekcie zatytułowanym „Shell”, którego realizacją ma zająć się Max Minghella, aktor z „Opowieści podręcznej”? 

Akcja filmu, charakteryzowanego jako thriller psychologiczny, rozegra się w niedalekiej przyszłości. „Shell”, mające skomentować współczesną obsesję piękna i młodości, opowie historię początkującej aktorki Samanthy (w tej roli pojawi się Elisabeth Moss), która zyskuje szansę na darmowy udział w terapii wiodącego przedsiębiorstwa kosmetycznego, obiecującego swoim klientom wieczną urodę. Wskutek serii zabiegów kariera i życie osobiste bohaterki zmienia się diametralnie – jednocześnie rozwija się też jej relacja z szefową firmy, czarującą Zoe Shannon (Kate Hudson). A jednak, gdy grupa byłych pacjentów – w tym gwiazda social mediów Chloe Benson – znika bez wyjaśnienia, Samantha zaczyna obawiać się, że i ona znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. 

Shell” będzie kolejnym wspólnym projektem Minghelli i Moss po udziale w „Opowieści podręcznej” (w serialu HBO aktor i reżyser wcielał się w rolę Nicka Blaine'a). Aktorski udział w produkcji potwierdziła też modelka i aktorka Kaia Gerber („Babilon”). Przedstawieniem projektu potencjalnym dystrybutorom zajmie się firma Black Bear International. Za wyprodukowanie przedsięwzięcia, obok Minghelli i Moss, odpowiedzą z kolei Fred Berger („La La Land”), Lindsey McManus („Lśniące dziewczyny”), Kavanaugh Jones („Naznaczony”) i Alicia Van Couvering („Cop Car”). Scenariusz napisał natomiast Jack Stanley, mający w dorobku tekst do filmu „Lou”. 

Sprawdź też: „Silos” to najlepszy serial na Apple TV+. Recenzja postapokaliptycznej nowości z Rebeccą Ferguson

To z pewnością jeden z bardziej unikalnych, angażujących i szczególnych scenariuszy, jakie czytałam” – skomentowała swój kolejny projekt Elisabeth Moss. „Jestem zaszczycona, że będą mogła być częścią tego filmu. (...) Ta postać będzie też zupełnie inna od wszystkich, które do tej pory grałam. Mając za sobą wieloletnią współpracę z Maxem przy Opowieści podręcznej nie mogę się doczekać aż obejmie rolę reżysera (...)”. 

Przypomnijmy, że Minghella debiutował jako reżyser (i scenarzysta) w ramach filmu „Moja gwiazda: Teen Spirit”. Produkcja z głównymi rolami Elle Fanning, Zlatka Burica i Rebeki Hall debiutowała w 2018 roku podczas Festiwalu Filmowego w Toronto. 

Źródło: Deadline / zdj. Netflix / HBO