Elle Fanning straciła rolę, bo nie była wystarczająco seksowna

Elle Fanning podbija w ostatnich latach mały ekran za sprawą serialowej produkcji „Wielka”, w której wciela się w Katarzynę Wielką. W najnowszym wywiadzie aktorka opowiadała o doświadczeniach zebranych w Hollywood, kiedy była jeszcze nastolatką. Fanning ujawniła między innymi, z jakich powodów straciła dwie role, o które się ubiegała.

Elle Fanning – za mało seksowna i za mało popularna na Instagramie

Elle Fanning, młodsza siostra Daktoy Fanning znanej z „Człowieka w ogniu” od najmłodszych lat pojawiała się w filmowych produkcjach, a ostatnio jej kariera nabiera dodatkowego rozpędu dzięki produkcjom z małego ekranu. Od 2020 roku aktorka z powodzeniem wciela się w Katarzynę Wielką w komediowej produkcji „Wielka”, za którą otrzymała między innymi nominację do nagrody Emmy. Aktorka opowiadała ostatnio o swojej karierze w wywiadzie dla The Times i poruszyła między innymi temat nieco mroczniejszej strony Hollywood.

Sprawdź też: Będzie wielki powrót? Johnny Depp chętnie zagra w nowych „Piratach z Karaibów”!

Fanning stwierdziła, że w wieku 16 lat brała udział w przesłuchaniu do roli w komediowej produkcji o ojcu i córce wybierających się na wspólne wakacje. Młoda aktorka została odrzucona na etapie castingu i usłyszała ponoć, że nie zagra w filmie, bo nie jest wystarczająco seksowna i atrakcyjna. Kontynuując temat straconych ról, Fanning dodała, że rok później nie otrzymała innej roli w filmowej produkcji, bo nie miała wystarczającej liczby obserwujących na Instagramie. Ostatnio Fanning założyła wspólnie ze swoją siostrą firmę produkcyjną i zagrała w wyprodukowanym przez siebie miniserialu „Dziewczyna z Plainville”.

źródło: The Times / deadline.com / zdj. Xavier Collin / Depositphotos.com