Elon Musk doczeka się filmu! O kontrowersyjnym geniuszu opowie twórca „Wieloryba”

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Elon Musk zostanie bohaterem filmowej produkcji. Trwają prace nad ekranową biografią jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Informacja ta jest tym bardziej interesująca, że za opracowanie produkcji zabiera się studio A24 przy współpracy z reżyserem „Zapaśnika”!

Powstanie filmowa biografia o Elonie Musku. Za sterami Darren Aronofsky

Wyreżyserowaniem filmowej biografii technologicznego potentata zajmie się Darren Aronofsky, który ostatnio wprowadził do kin film „Wieloryb” z nagrodzoną Oscarem rolą Brendana Frasera. W dorobku reżysera są też takie tytuły jak: „Requiem dla snu”, „Mother!” z Jennifer Lawrence czy „Czarny łabędź” z nagrodzoną Oscarem Natalie Portman. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w Elona Muska w filmie Aronofsky'ego, ale już teraz możemy być pewni, że przy pracy z tym reżyserem będzie miał całkiem spore szanse, żeby walczyć o najważniejsze statuetki.

Podstawą dla scenariusza będzie biografia Muska napisana przez Waltera Isaacsona. Autoryzowana przez miliardera książka opisująca jego historię trafiła do księgarń we wrześniu tego roku. Osiem lat temu biografia Steve'a Jobsa napisana przez Isaacsona została przerobiona na filmowy scenariusz przy produkcji, w której legendarnego dyrektora generalnego Apple'a zagrał Michael Fassbender.

Musk znany jest na całym świecie w ostatnich latach głównie jako założyciel firmy SpaceX produkującej rakiety kosmiczne. Od niedawna wzbudza też spore kontrowersje jako właściciel Twittera, a raczej X-a, za którego zapłacił 44 mld dolarów. Jego rządy w internetowym gigancie wywołują wielkie poruszenie wśród użytkowników i specjalistów branży. Musk doprowadził do zwolnienia wielu pracowników i wprowadził ograniczenia oraz dodatkowe opłaty za korzystanie z serwisu. Przez lata był też prezesem i inwestorem Tesli. W najnowszym rankingu najbogatszych ludzi na świecie Elon Musk zajmuje pierwsze miejsce z majątkiem wycenianym na ponad 200 mld dolarów.

źródło: variety.com / zdj. ChinaImages / depositphotos