Eminem i Rihanna mogli zagrać w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu”. Wypłynęły nowe informacje o castingu

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak mógłby wyglądać „Mad Max: Na drodze gniewu” bez udziału Charlize Theron i Toma Hardy'ego, to teraz macie okazję, by puścić wodze fantazji. Z okazji nadchodzącej premiery książki „Blood, Sweat & Chrome: The Wild and True Story of Mad Max: Fury Road” autorstwa Kyle'a Buchanana, poznaliśmy nazwiska, które rozważane były w kontekście castingu.

Fabuła filmu przedstawia losy Maxa wziętego w niewolę przez ludzi Wiecznego Joe. Bohater zyskuje szansę ucieczki, gdy bandyci zabierają go ze sobą, udając się w pościg za Cesarzową Furiosą, która uciekła od Joego, zabierając ze sobą jego kobiety. Od czasu premiery najnowszej odsłony przygód Mad Maxa minęło już siedem lat. Za sprawą docenionych na świecie występów aktorskich w „Na drodze gniewu”, część z postaci, która pojawiła się w filmie, zdążyła już doczekać się miana kultowych

Margot Robbie, Jennifer Lawrence i Rihanna jako kobiety Wiecznego Joe. Twórcy filmu „Mad Max: Na drodze gniewu” o castingu pięciu żon.

Reżyser filmu, George Miller wraz z dyrektorką castingu, Ronną Kress, zaczęli spotykać się z aktorami i aktorkami w 2009 roku, a ich poszukiwania były kosztowne i szeroko zakrojone. Aby obsadzić pięć żon, z którymi Furiosa ucieka w swoim pojeździe, twórcy rozważali setki artystek, w tym, jak się okazało, przyszłe supergwiazdy, takie jak Margot Robbie czy Jennifer Lawrence. Pod koniec castingu Miller zaaranżował nawet spotkanie z ikoną muzyki popularnej, Rihanną. Jak wspomina reżyser:

Zazwyczaj aktorzy czy aktorki pojawiają się ubrani bardzo swobodnie, ale Rihanna wyglądała spektakularnie, kiedy weszła. Nie jestem pewien, czy była świadoma treści filmu, więc przebrała się za Rihannę, co było słusznym posunięciem.

Przypomnijmy, że role pięciu żon ostatecznie trafiły do Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz, Abbey Lee oraz Courtney Eaton.

Sprawdźcie też: Warner opóźnia spin-off „Mad Maksa”. Nowa data premiery filmu „Furiosa”

Michael Fassbender czy Eminem? Kto mógł wcielić się w Maxa w „Na drodze gniewu”?

tom hardy w filmie mad max na drodze gniewu warner bros.jpeg

Najtrudniejszym zadaniem było oczywiście obsadzenie dwójki głównych bohaterów - Maxa oraz Furiosy. Po zagraniu postapokaliptycznego włóczęgi w trzech pierwszych odsłonach cyklu Mel Gibson z nieznanego aktora stał się megagwiazdą. Pozycja aktora ustawiła poprzeczkę wysoko dla każdego, kto stał się potencjalnym zastępcą

Fragmenty nadchodzącej książki zdradzają, że wśród kandydatów do przejęcia roli po Gibsonie znaleźli się m.in. Michael FassbenderJeremy RennerArmie HammerJoel Kinnaman. Twórcy przyglądali się również australijskim artystom, takim jak Eric Bana oraz Sam Worthington, który miał spore poparcie wśród publiki. Wspomniano też, że filmowcy szczególnie przyglądali się Heathowi Ledgerowi. Jakiekolwiek plany castingowe z aktorem pokrzyżowała jednak przedwczesna śmierć aktora

Zerknijcie na: George Miller zdradza przeszłość obłąkanego gitarzysty z ostatniego „Mad Maxa”

Największą niespodzianką, która wypłynęła po opublikowaniu fragmentów lektury okazał się być jednak potencjalny casting Eminema, któremu miałaby zostać powierzona rola tytułowa. Jeśli chodzi o możliwość występu rapera, Miller wspomniał, że jego kreacja w „8. Mili” przykuła uwagę i stała się powodem do rozważań

Nawiązaliśmy z nim kontakt, ale na tym się skończyło, ponieważ chcieliśmy kręcić w Australii, a on po prostu nie chciał opuszczać domu. Wydaje mi się, że miał wrażenie, że jeśli mógłby to zrobić poza swoim rodzinnym stanem, to byłby na to gotowy.

Kto jako Furiosa? Gal Gadot, Jessica Chastain albo Ruth Negga.

charlize theron w filmie mad max na drodze gniewu warner bros.jpg

Jeśli chodzi o rolę Furiosy, która ostatecznie trafiła do Charlize Theron, twórcy przyglądali się wielu europejskim aktorkom, a także artystkom, których nazwiska odbiły się szerszym echem w Hollywood, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Jessica ChastainGugu Mbatha-RawRuth Negga oraz Gal Gadot. Ostatnia z aktorek miała popisać się świetnym przesłuchaniem, lecz odpadała z powodu nieznanego wówczas nazwiska. Jak wspominają twórcy, aby obsadzić niepokorną Furiosę, ekipa musiała znaleźć kobietę, która w każdym calu dorównałaby ich nowemu Maxowi.

Było wiele kobiet, które starały się o rolę Furiosy. Jessica Chastain czytała dla mnie, a to było wtedy, gdy dopiero zaczynała. Sprawdzaliśmy kilka francuskich aktorek, a także Gugu Mbatha-Raw, Ruth Negga czytały dla nas. Naprawdę rozrzuciliśmy sieć po całym świecie i zawęziliśmy ją do garstki osób. Zgłosiła się też Gal Gadot i zagrała niewiarygodnie.

Może zainteresuje Was: Pojazdy z „Mad Maxa: Na drodze gniewu” trafią na aukcję

Film „Mad Max: Na drodze” gniewu trafił do kin w maju 2015 roku i stał się natychmiastowym sukcesem zarówno pod względem kasowym, jak i krytycznym. Film Millera zaskarbił sobie miano jednego z najlepszych filmów akcji wszech czasów, a na całym świecie zarobił ponad 370 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym od 150 do 180 milionów. Oprócz tego obraz zdobył aż sześć Oscarów na dziesięć nominacji. Film był dominowany m.in. w kategoriach do Najlepszego filmu i Najlepszego reżysera

Źródło: Vulture / Zdj. Warner Bros.