„Euforia” zalicza kolejne opóźnienie. Nowy sezon dopiero za 3 lata?

Czas ekranowego powrotu „Euforii” wydłuża się w nieskończoność. Już na początku tego roku informowaliśmy Was, że rozpoczęcie zdjęć jest kwestią ładnych paru miesięcy, ale tym razem, zważywszy na trwający od maja strajk scenarzystów, termin produkcyjny wydłużył się wręcz ogromnie. W kontekście daty premiery mówi się o roku 2025, a nawet o 2026!

Trzeci sezon „Euforii” dopiero w 2026 roku? Strajk zbiera żniwa!

Produkcyjne plany HBO względem „Euforiisprzed strajku zakładały start zdjęć na drugą połowę tego roku z premierą w okolicach przyszłorocznej wiosny. Obecnie, kiedy napięte harmonogramy gwiazd serialu są w gruncie rzeczy najmniejszym zmartwieniem fanów, terminu powrotu na plan upatruje się w 2024. Choć platforma nie potwierdziła jeszcze oficjalnego zawieszenia zdjęć do 3. sezonu, serwisy takie, jak Variety zakładają taki właśnie scenariusz.

Mając na uwadze długotrwały etap produkcji 2. sezonu (poprzednią serię kręcono przez siedem miesięcy, od kwietnia do listopada 2021 roku), telewizyjny debiut „Euforii” może odbyć się dopiero za dwa albo nawet trzy lata. Sytuacji bynajmniej nie pomaga fakt, iż do strajku scenarzystów dziś oficjalnie dołączyli również aktorzy. Gdy warunki produkcyjne staną się już korzystniejsze, do gry wrócić może przeszkoda w postaci zapchanych opóźnieniami grafików aktorów

Sprawdź też: Nowy serial platformy Max trafił też do Polski. To kryminalny dramat od uznanego twórcy

Twórcą i jednym z głównych scenarzystów „Euforii” jest Sam Levinson, którego najnowszy — naznaczony ogromnymi kontrowersjami — serial „The Idol” debiutował ostatnio na HBO Max. Obsadę cyklu tworzą przede wszystkim: Zendaya, Hunter Schafer, Sydney Sweeney, Alexa Demie, Jacob Elordi, Maude ApatowAustin Abrams, a także Barbie Ferreira, która rozstała się z produkcją po 2. sezonie. 

Źródło: The Direct / Variety / Zdj. HBO