Evangeline Lilly rezygnuje z aktorstwa. „Jestem przepełniona radością i satysfakcją”

Evangeline Lilly przechodzi na aktorską emeryturę. 44-letnia gwiazda „Zagubionych” poinformował na swoim Instagramie, że podjęła decyzję o odejściu z Hollywood i skupieniu się na rodzinnym życiu oraz spełnianiu swoich pasji.

Evangeline Lilly rezygnuje z aktorstwa – „Nadszedł nowy rozdział”

Aktorka, którą jeszcze nie tak dawno mogliśmy oglądać w roli Osy w superbohaterskim uniwersum Marvela ogłosiła w mediach społecznościowych, że rezygnuje z uprawiania aktorstwa i chce skupić się na realizowaniu innych pasji oraz rodzinie. Evangeline Lilly okrasiła swój post materiałem wideo zza kulis serialu „Lost”, w którym opowiadała przed laty, że za 10 lat chciałaby być już emerytowaną aktorką, mieć rodzinę, zajmować się pisaniem i pomagać innym. „Jestem dziś przepełniona radością i satysfakcją, gdy realizuję swoją wizję” – tak aktorka podsumowała swoje plany sprzed prawie 20 lat.

Odejście od tego, co wydaje się oczywistym wyborem (bogactwo i sława) może czasami wydawać się przerażające, ale wejście w swoją dharmę zastępuje strach spełnieniem. Być może pewnego dnia wrócę do Hollywood, ale na razie tutaj jest moje miejsce. Nadszedł nowy rozdział, a ja JESTEM GOTOWA... i JESTEM SZCZĘŚLIWA” – Evangeline Lilly dodała w poście na Instagramie.

Sprawdź też: Obcy znowu sieje strach i zniszczenie! Zwiastun filmu „Alien: Romulus”.

Dla Lilly przełomowym momentem w karierze okazała się rola Kate Austen w serialu „Zagubieni”, który stał się globalnym hitem i zapewnił jej światową rozpoznawalność. Aktorka pojawiała się w kolejnych latach w innych głośnych produkcjach. Wystąpiła między innymi u boku Hugh Jackmana w „Giganci ze stali” z 2011 roku, a następnie wyruszyła w podróż do Śródziemia, aby wcielić się w dwóch częściach trylogii „Hobbita” w Tauriel. Jej ostatnim głośnym przystankiem było uniwersum Marvela, w którym wystąpiła w roli Osy w trzech produkcjach o Ant-Manie i pojawiła się też w potyczce Avengersów z Thanosem.

W trakcie swojej aktorskiej kariery Lilly wielokrotnie wspominała o tym, że odrzuciła wiele głośnych ról i przyjmowała tylko te role, co do których była przekonana. W jednym z wywiadów przyznała nawet, że odmówiła dołączenia do X-Menów na osobiste zaproszenie Hugh Jackmana. Planowała też odrzucić rolę w MCU, ale jej agent przekonał ją do tego, aby obejrzała niektóre z wcześniejszych filmów Marvela, co sprawiło, że ostatecznie przyjęła rolę superbohaterki.

zdj. Marvel / ABC