„Fabelmanowie” z opóźnieniem. Kiedy następny film Stevena Spielberga zadebiutuje w Polsce?

Dramatu „Fabelmanowie”, za który jako reżyser i współscenarzysta odpowiada Steven Spielberg nie zobaczymy w listopadzie – jak wcześniej zapowiadano. Polski dystrybutor filmu opóźnił premierę o ponad miesiąc

Fabelmanowie” to 36. film słynnego reżysera i jego pierwsza produkcja z mocno zarysowanym wątkiem autobiograficznym. Akcja filmu zabierze widzów do Arizony, czyli miejsca, do którego przyszły filmowiec przeprowadził się w wieku 11 lat. To właśnie tam, w społeczności żydowskiej dorastał twórca „Szczęk” i „Indiany Jonesa”.

W USA premierę „Fabelmanów” zapowiedziano na 23 listopada. Polska premiera została opóźniona o ponad miesiąc. Nowy termin to 30 grudnia.

Sprawdź też: HBO Max – lista serialowych i filmowych premier na październik. „Uncharted ”, „Najgorszy człowiek na świecie”, „Czarna owca”. Co obejrzymy na platformie?

W głównej obsadzie produkcji są Gabriel LaBellePaul Dano Michelle Williams. Dano wcielił się w postać inspirowaną ojcem słynnego reżysera, zaś Williams wcieliła się w rolę wzorowaną na jego matce. LaBelle pojawi się na ekranie w roli nastoletniego Spielberga. Przez drugi plan przewiną się również Seth Rogen (jego postać opisywana jest jako „ulubiony wujek” bohatera) oraz David Lynch.

W filmie zobaczymy też Judda Hirscha, Sama Rechnera, Oakesa Fegleya, Chloe East, Julię Butters, Jeannie Berlin, Robin Bartlett, Jonathana Hadary'ego i Isabelle Kusman. Scenariusz Spielberg napisał wspólnie z Tonym Kushnerem („West Side Story”). 

Źródło: Filmozercy.com / zdj. Universal