„Fallout” z szybkim przedłużeniem na 2. sezon. Amazon wierzy, że to będzie HIT

Wygląda na to, że Amazon jest pewien sukcesu swojego nowego oryginalnego serialu. Choć jeszcze kilka dni dzieli nas od premiery pierwszego sezonu „Fallouta”, wytwórnia już szykuje się do realizowania ewentualnego dalszego biegu – wynika z nowego raportu.

Drugi sezon „Fallouta” już powstaje? Na to wskazują ruchy Amazona

Pozytywne wieści zza kulis serialowego „Fallouta” przekazał w poniedziałek The Hollywood Reporter. Na łamach magazynu poinformowano, że Amazon Studios niedawno ubiegało się o uzyskanie specjalnych ulg podatkowych z tytułu prowadzenia prac zdjęciowych na terenie Kalifornii. Jednym z ujawnionych przy tej okazji projektów miał być właśnie drugi sezon „Fallouta”. THR zasugerowało, że takie posunięcie ze strony studia jest niemal równoznaczne z podjęciem decyzji o dalszym biegu serialu. Warto dodać, że pierwszy sezon postapokaliptycznej serii był realizowany w stanie Nowy Jork.

Na oficjalne wieści trzeba będzie oczywiście jeszcze trochę zaczekać, ale fani „Fallouta” mogą powoli zaczynać zacierać ręce – wygląda na to, że produkcja pod nadzorem Jonathana Nolana i Lisy Joy, czyli twórców „Westworld” zostanie z nami na dłużej. Jeśli drugi sezon faktycznie jest już pewny i prace na planie wystartują w tym roku to niewykluczone, że serial „Fallout” powróci do nas z drugim sezonem już pod koniec 2025 roku.

Sprawdź też: Netflix schodzi na drugi plan! W tym tygodniu największe nowości mają Prime Video i Apple TV+!

Fallout serial kiedy 2 sezon

Debiutanckie odcinki serii zainspirowanej kultowymi grami studia Bethesda pojawią się w ofercie platformy Amazon Prime Video już 11 kwietnia.

Przypomnijmy, że serial zapowiedziano jako „opowieść o posiadaniu i nieposiadaniu w świecie, w którym nie ma już prawie nic do stracenia”. 200 lat po apokalipsie mieszkańcy luksusowych schronów przeciwatomowych są zmuszeni powrócić do napromieniowanego piekła, które pozostawili ich przodkowie i są zszokowani odkryciem niesamowicie skomplikowanego, groteskowego i zarazem pełnego przemocy świata, który na nich czeka.

Fallout” nie będzie adaptacją żadnej z dotychczasowych gier studia Bethesda i przedstawi samodzielną historię osadzoną w tym samym świecie, ale twórcy potwierdzili, że wydarzenia przedstawione w odcinkowej produkcji będą miały charakter „kanoniczny” wobec growych pierwowzorów.

W obsadzie serialu są między innymi Walton Goggins („Niezniszczalny”), Ella Purnell („Osobliwy dom Pani Peregrine”), Moisés Arias („Król Staten Island”), Kyle MacLachlan („Twin Peaks”), Sarita Choudhury („Homeland”), Michael Emerson („Impersonalni”), Leslie Uggams („Deadpool”), Frances Turner („The Boys”), Dave Register („Heightened”), Zach Cherry („Severance”), Johnny Pemberton („Ant-Man”).

Źródło: The Hollywood Reporter / zdj. Amazon Prime Video