„Fallout” sezon 2. – czy powstanie? Amazon nie pozostawia większych wątpliwości

To już oficjalne: świat streamingu ma nowy hit. Serialowy „Fallout” zawitał do oferty platformy Amazon Prime Video i szturmem wdarł się w serca krytyków, fanów gier i widzów, którzy do świata post-apo trafili po raz pierwszy. Obiecujące przyjęcie serialu już pociągnęło za sobą dyskusję na temat potencjalnego drugiego sezonu. Jakie są szanse, by powstał? Kroki podjęte przez wytwórnie sugerują, że to tylko kwestia czasu.

Jeśli seans pierwszego sezonu „Fallouta” macie już za sobą, zastanawiacie się najpewniej, czy i kiedy serial adaptujący kultowy cykl Jonathana Nolana i Lisy Joy doczeka się drugiego sezonu. I chociaż na odpowiedź na drugie z tych pytań trzeba będzie zaczekać przynajmniej do podania przybliżonego terminu powrotu na plan, to kwestia czy serial otrzyma drugą serię wydaje się niemal oczywista.

Amazon już organizuje produkcję 2. sezonu „Fallouta”

Nie – Amazon Studios nie dało jeszcze w sprawie dalszego biegu „Fallouta” żadnego oficjalnego komunikatu. A jednak – jak pokazują działania podjęte przez wytwórnie jeszcze kilka dni temu – drugi sezon ma już znajdować się w przygotowaniach. Taki obrót sytuacji sugerował na początku tego tygodnia magazyn Variety. W raporcie na łamach tego serwisu wyjawiono, że Amazon zaczął ubiegać się o ulgę podatkową z tytułu realizowania następnych projektów na terenie Kalifornii.

Wśród przyszłych produkcji, przeniesionych przez wytwórnię na Zachodnie Wybrzeże, znalazł się właśnie drugi sezon „Fallouta” – debiutancką serię filmowano przede wszystkim na terenie stanu Nowy Jork, z budżetem liczącym aż 153 miliony dolarów. Na listę trafiły też dwie nowe produkcje Ryana Murphy'ego, autora „American Horror Story”.

Sprawdź też: Netflix królem streamingu w Polsce. Apple TV+ i Player zyskują popularność.

Fallout sezon 2

Kolejnym argumentem za kontynuowaniem serii jest znakomity odzew ze strony widzów. Choć na dokładne wyniki oglądalności trzeba będzie jeszcze zaczekać, produkcja już cieszy się wysokim uznaniem ze strony krytyków (bardzo dobre 93% w serwisie Rotten Tomatoes) i miłośników growego pierwowzoru.

W sieci, „Fallouta” chętnie porównuje się do niedawnego „The Last of Us”: zwłaszcza w kontekście jakości wykonania i wierności do materiału źródłowego (w tym przypadku – na zasadzie kontrastu – chętnie padają też zestawienia z serią „Halo”, która notorycznie wkurza fanów growego cyklu). Obecnie warto zatem cieszyć się debiutanckim sezonem i dać ekipie czas na zaplanowanie kontynuacji. Na to, że takowa powstanie możecie jednak już teraz postawić wszystkie kapsle.

źródło: Variety / Forbes / zdj. Amazon Prime Video