Faworyta w czerwcu na Blu-ray i DVD  - znamy szczegóły

12 czerwca do polskich sklepów trafią wydania Blu-ray i DVD z filmem Faworyta”, w którym główne role zagrały Olivia Colman, Emma Stone i Rachel Weisz. Oprócz daty premiery poznaliśmy właśnie okładkę wydania oraz jej specyfikację.

Za dystrybucję na polskim rynku odpowiada Imperial Cine Pix, który przygotował dwa wydania na Blu-ray i DVD – na niebieskim krążku film otrzyma standardową edycję w plastikowym opakowaniu, a na DVD ukaże się w formie bookletu. Płyta Blu-ray zagwarantuje nam oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1, polskie napisy oraz lektora w formacie Dolby Digital 5.1.

O filmie

Anglia, początek XVIII wieku. Na tronie zasiada chorowita królowa Anna (Olivia Colman) a krajem rządzi w jej imieniu bliska przyjaciółka, lady Sarah (zdobywczyni Oscara® Rachel Weisz*), jednocześnie dbając o wątłe zdrowie królowej, spełniając kaprysy i znosząc jej zmienne nastroje. Tymczasem na dworze pojawia się nowa służąca Abigail (zdobywczyni Oscara® Emma Stone **) i Sarah bierze ją pod swoje skrzydła. Abigail dostrzega szansę na odzyskanie swojej arystokratycznej pozycji. Jako że polityka wojenna coraz bardziej absorbuje Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce jako faworyta królowej.

Faworyta Blu-ray - opakowanie plastikowe

Materiały dodatkowe

  • Sceny niewykorzystane
  • Z czego uszyty jest dramat kostiumowy: materiał o realizacji filmu Faworyta

Specyfikacja wydania

Dystrybucja

Imperial CinePix

Data wydania

12.06.2019

Opakowanie

Amaray

Czas trwania [min.]

120

Liczba nośników

1

Obraz

Aspect Ratio: 16:9 - 1.85:1

Dźwięk oryginalny

DTS-HD MA 5.1 angielski

Polska wersja

Dolby Digital 5.1 (lektor) i napisy

źródło: E-bluray.com.pl / Imperial Cine Pix / zdj. Fox Searchlight Pictures