Film na weekend? Netflix stawia na klasyk kina gangsterskiego i poruszający dramat z Alicią Vikander

Szukacie filmowej propozycji na weekendowy seans? Netflix ma dzisiaj dla swoich widzów dwie nowe propozycje. Do serwisu zawitał jeden z największych klasyków kina gangsterskiego oraz ceniony dramat z 2021 roku z Alicią Vikander.

Co obejrzeć w weekend? Netflix proponuje dwa filmy

Na Netflix obejrzycie od dzisiaj dramat „Blue Bayou” z Alicia Vikander w jednej z głównych ról. Film z 2021 roku przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, której bohaterem jest Antonio, Koreańczyk wychowany przez amerykańską rodzinę, któremu przez biurokrację grozi deportacja. Chłopak musi skonfrontować się z własną przeszłością i zrozumieć, co znaczy dla niego pojęcie rodziny. Głównego bohatera zagrał Justin Chon odpowiadający za reżyserię i scenariusz do „Blue Bayou”.

Film został dobrze przyjęty przez krytyków. Pozytywnie ocenia go 75% recenzji na Rotten Tomatoes przy 126 tekstach, ze średnią ważoną 6,6/10. Niektórzy recenzenci twierdzą, że „Blue Bayou może posiłkować się niezbyt subtelnymi metodami chwytania za serce, ale to solidna produkcja z dobrą grą aktorską i naprawdę poruszającą historią. Wśród widzów pozytywnie ocenia go aż 93% głosujących przy ocenie 4,5/10.

Sprawdź też: Netflix, Disney+ czy HBO Max – kto ma najlepsze nowości na weekend?

Blue Bayou

Do oferty serwisu trafił dzisiaj też kolejny filmowy klasyk. Na platformie możecie obejrzeć film gangsterski „Chłopcy z ferajny” wyreżyserowany przez Martina Scorsesego. Główne role w tym klasyku zagrali Ray Liotta, Robert De Niro i Joe Pesci. Ostatni z nich odebrał za swoją kreację Tommy'ego De Vito swojego jedynego Oscara w karierze. Produkcja powstała na bazie książki „Wiseguy” wydanej w Polsce pod tym samym tytułem co film autorstwa Nicholasa Pileggiego. Większość bohaterów pokazanych w filmie była mocno inspirowanych prawdziwymi postaciami działającymi w grupach przestępczych tworzonych przez Amerykanów włoskiego pochodzenia.

zdj. Depositphotos