Film o Flashu zrestartuje uniwersum i pokaże wiele postaci DC

W kolejnej odsłonie wydarzenia DC FanDome reżyser Andy Muschietti i producentka Barbara Muschietti zdradzili nowe informacje na temat swojego filmu o Flashu oraz tego jak widowisko wpłynie na filmowe uniwersum DC Comics.

Producentka zapewniła, że w filmie Flashpoint pojawi się sporo postaci znanych z produkcji DC Comics. Otrzymaliśmy także potwierdzenie tego, że Warner chce filmem o Flashu doprowadzić do restartu swojego kinowego uniwersum.

Będzie zabawnie i ekscytująco. Będzie też wiele postaci z DC w filmie. Flash jest głównym bohaterem tego filmu, ponieważ jest pomostem łączącym te wszystkie postacie i ich linie czasu. W pewnym sensie restartuje wszystko na nowo, ale o niczym przy tym nie zapomina.

Wcześniej potwierdzono już, że oprócz Flasha w filmie pojawią się Ben Affleck oraz Michael Keaton, którzy ponownie wcielą się w postać Batmana. W produkcji ma pojawić się także Cyborg, ale wygląda na to, że twórcy nie zamierzają poprzestać wyłącznie na tych bohatera i możemy spodziewać się większej liczby gościnnych występów.

Film jest oparty na komiksie „Flashpoint”, ale nie będzie jego dokładną adaptacją. Nasz film inspiruje się oryginalną serią komiksową, ale znajdzie się w nim wiele niespodzianek i nowych wydarzeń oraz wiele ekscytujących rzeczy, których nie ma w komiksie.

Przypomnijmy, że w komiksach historia opowiada o tym, jak Barry Allen budzi się w zupełnie nowym, alternatywnym świecie, w którym nie posiada mocy Flasha, jego matka żyje, Batmanem jest Thomas Wayne, a nie Bruce, a mieszkańcy Atlantydy zatopili i przejęli kontrolę nad większością zachodniej Europy. Barry podejmuje, więc próbuje cofnięcia się w czasie i przywrócenia znanego sobie świata.

Film Flashpoint trafi do kin 3 czerwca 2022 roku.

źródło: movieweb.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics