Film o Napoleonie trafi do kin! Joaquin Phoenix na pierwszym zdjęciu z filmu Ridleya Scotta

Historyczne widowisko „Napoleon” przygotowane przez Ridleya Scotta doczeka się kinowej premiery. Platforma streamingowa Apple TV+ nawiązała współpracę z wytwórnią Sony Pictures, która zajmie się pokazaniem produkcji na dużym ekranie.

Napoleon” od Ridleya Scotta trafi do kin. Będzie premiera w Cannes?

Platforma Apple TV+ coraz mocniej otwiera się na kinową dystrybucję chwilę po tym, jak potwierdzono, że film „Czas krwawego księżyca”  trafi do szerokiej dystrybucji kinowej, dowiedzieliśmy się, że taki sam los spotka też „Napoleona”. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że film może wziąć udział w konkursie zbliżającej się edycji festiwalu filmowego w Cannes, ale dzisiaj wiemy już, że tak się nie stanie. Produkcja zadebiutuje w kinach 22 listopada, więc majowa premiera w Cannes byłaby zbyt wczesna. Niewykluczone jednak, że film trafi na festiwal w Wenecji lub Toronto, a w ostateczności do Nowego Jorku.

Sprawdź też: Taron Egerton w zwiastunie filmu o sukcesie „Tetrisa”. Kiedy premiera na Apple TV+?

Projekt Scotta skupi się legendarnym francuskim generale i jego burzliwym związku z jedyną prawdziwą miłością, żoną Józefiną. Film ma również opowiedzieć o jego początkach i dojściu na stanowisko cesarza. Jednym z poruszonych wątków ma też być błyskotliwy umysł strategiczny, który pozwolił Napoleonowi stać się jednym z najbardziej cenionych generałów w historii. Obok obsadzonego w tytułowej roli Joaquina Phoenixa w roli Józefiny zobaczymy Vanessę Kirby.

Scenariusz do „Napoleona” sporządził David Scarpa („Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia”), z którym Scott współpracował wcześniej przy okazji filmu „Wszystkie pieniądze świata”. Obok kultowego reżysera producentami projektu zostali Mark Huffam („Gra o tron”) oraz Kevin J. Walsh („Manchester by the Sea”). Za zdjęcia odpowiada polski operator Dariusz Wolski („Marsjanin”), z kolei muzykę skomponował Martin Phipps („Peaky Blinders”, „Wallander”).

k15msdqm-min.jpg

zdj. Apple TV+