Film to za mało! Będzie też serialowy „Minecraft” od Netfliksa!

Netflix ogłosił, że zamierza przenieść do serialowego świata jedną z najpopularniejszych gier wideo w historii. Streamingowy gigant zapowiedział właśnie stworzenie oryginalnej produkcji „Minecraft”! Platforma będzie pracowała z Mojang Studios, szwedzkim studiem odpowiadającym za stworzenie gry, nad opracowaniem długo oczekiwanego projektu.

Netflix zapowiedział serialowego „Minecrafta

Netflix zapowiedział, że serial będzie koncentrował się na oryginalnej historii osadzonej w świecie znanym z „Minecraft” i przedstawi nowych bohaterów. Szczegółowe informacje na temat fabuły pozostają tajemnicą, ale serial posłuży widzom jako przewodnik po bogatym uniwersum znanym milionom graczy na całym świecie i w ekscytujący sposób odświeży popularną markę. Animowany serial powstanie we współpracy z WildBrain, kanadyjskim studiem animacji znanym z pracy nad innymi projektami Netfliksa, takimi jak „Sonic Prime”, „Ninjago: Dragons Rising” i „Carmen Sandiego”.

Gra „Minecraft” wydana przez studio Mojang w 2011 roku okazała się globalnym hitem i została jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier wideo w historii. „Minecraft” utrzymany w charakterystycznym pikselowym stylu pozwala graczom konstruować światy przy użyciu kolorowych sześcianów. Miesięcznie do gry loguje się 140 mln osób.

Sprawdź też: To mężczyźni odpowiadają za toksyczność fandomu „Gwiezdnych wojen”? Wiele kobiet zmaga się z atakami.

Ostatnio o grę upomniało się Hollywood, które przygotowało już kinową produkcję osadzoną w tym uniwersum. Zdjęcia do filmu tworzonego dla studia Warner Bros. zakończyły się w kwietniu tego roku, a kinowy debiut produkcji wyznaczony został na 4 kwietnia 2025 roku

Gwiazdą filmowego „Minecrafta” jest Jack Black wcielający się w Steve'a, głównego bohatera growego pierwowzoru, którego pikselowy wizerunek uważa się za jeden z najbardziej ikonicznych elementów „Minecrafta”. Obok niego w obsadzie są także: Jason Momoa (ekranowy Aquamanaz filmów DCEU), Emma Myers (znana przede wszystkim z serialu „Wednesday” na Netfliksie), Danielle Brooks (Adebayo z „Peacemakera”), Sebastian Eugene Hansen („Historia Lisey”) oraz Jennifer Coolidge („Biały Lotos”). 

zdj. Mojang Studios