7 serialowych i filmowych premier na cały tydzień. Tych nowości nie możecie przegapić!

Do kin przybędzie „Flash” i nowy film Wesa Andersona. Na Netflix po długiej przerwie powróci „Czarne lustro”, a nową dawkę rozwałki zapewni nam „Tylera Rake'a 2”. Platforma Prime Video zaproponuje widzom program „The Grand Tour: Eurocrash”. Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach.

Co obejrzeć na Netflix? Nowa podróż w świat przyrody w 2. sezonie „Naszej planety”

Jedną z nowości Netfliksa będzie drugi sezon serialu dokumentalno-przyrodniczego „Nasza planeta”.

Na świecie żyją miliardy zwierząt będące nieustannie w ruchu. Serial „Nasza planeta 2” ukazuje je w widowiskowy sposób dzięki innowacyjnym zdjęciom, rozwikłując tajemnice migracji zwierząt oraz pokazując fascynujące i dramatyczne historie ze świata przyrody. Za stworzenie projektu odpowiadają twórcy nagrodzonych Emmy seriali takich jak Planeta Ziemia”. 

Podtrzymując tradycję w roli narratora serialu „Nasza planeta 2” powróci sam Sir David Attenborough, popularyzator wiedzy przyrodniczej znany ze swej pracy nad takimi produkcjami wyprodukowanymi przez BBC jak „Zielona Ziemia” czy „Błękitna planeta”.

„Czarne lustro” wraca po latach z kolejną dawką technoparanoi

Na platformę z nowym sezon po wyjątkowo długiej przerwie powróci serialowa antologia science fiction pod tytułem „Czarne lustro”, która w każdym odcinku stara się zaskoczyć widzów trzymającą w napięciu historią poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Streamingowy gigant zapowiada, że szósty sezon „Czarnego lustra” wymyka się wszelkim klasyfikacjom i jest – jak do tej pory – najbardziej nieprzewidywalny.

W nowej serii wystąpiły takie gwiazdy jak: Zazie Beetz („Joker”), Paapa Essiedu („MEN”), Josh Hartnett („Pearl Harbor”), Aaron Paul („Breaking Bad”), Kate Mara („House of cards”), Danny Ramirez („Top Gun: Maverick”), Clara Rugaard („Jestem matką”), Auden Thornton („Beauty Mark”) i Anjana Vasan („Obsesja Eve”). 

Chris Hemsworth znowu będzie siał zniszczenie w filmie „Tyler Rake 2”

Trzy lata po widowiskowym debiucie na Netfliksie, najemnik Tyler Rake powraca z nowym zestawem pościgów, bijatyk i eksplozji.

Chris Hemsworth ponownie wciela się w rolę Tylera Rake’a i po wydarzeniach z pierwszej części, które niemal kosztowały go życie, australijski najemnik specjalizujący się w tajnych misjach, powraca, aby wykonać nowe zadanie. Tym razem musi uwolnić z więzienia udręczoną rodzinę bezwzględnego gruzińskiego gangstera.

Wraz z Chrisem Hemsworthem obsadę „Tylera Rake'a 2” tworzą Adam Bessa („Mosul”), Olga Kurylenko („Czarna Wdowa”), Daniel Bernhardt („Matrix Zmartwychwstania”), Tinatin Dalakishvili („Niewypowiedziana wojna”) oraz Golshifteh Farahani, która powróci do kreacji Nik Kahn z poprzedniej odsłony. Scenariusz do filmu napisał Joe Russo. Wraz z bratem, Anthonym Russo, oraz samym Hemsworthem jest też głównym producentem filmu.

Co obejrzeć na Disney+? Dokument o Stanie Lee

Premierą tygodnia na Disney+ będzie dokument „Stan Lee” poświęcony sylwetce czempiona amerykańskiego komiksu, który uczynił z wydawnictwa Marvel Comics markę rozpoznawalną na całym świecie. Kiedy dokładnie odbędzie się premiera?

100 lat marzeń. 100 lat tworzenia. 100 lat Stana Lee” – czytamy w krótkim opisie filmu, zamieszczonym przy okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy urodzin słynnego scenarzysty. Lee osiągnął niebywały sukces w wydawnictwie u boku takich artystów jak Jack Kirby czy Steve Ditko, z którymi stworzył wielu z najbardziej znanych bohaterów w historii komiksów, takich jak Spider-Man, Hulk, Iron Man czy grupę X-Men.

Nawet po przejściu na emeryturę w latach 90. Lee nadal był związany z firmą za sprawą filmowych występów gościnnych i tytułów producenta wykonawczego w hollywoodzkich produkcjach Marvela.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Amy Schumer: Emergency Contact 13.06.2023
The Surrogacy 14.06.2023
Nasza planeta 2 14.06.2023
Czarne lustro, sezon 6 15.06.2023
Tyler Rake 2 16.06.2023
Black Clover: Sword of the Wizard King 16.06.2023

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

14 czerwca

Misja przetrwanie sezon 2, odcinki 1-3

14 czerwca

Bobby kontra wapniaki sezony 9-13

14 czerwca

Legendy Marvela sezon 2, odcinki 10-14

14 czerwca

Daleka Północ sezon 6, odcinek 19

14 czerwca

Baseball po koreańsku sezon 1

14 czerwca

Goło i wesoło sezon 1

14 czerwca

9-1-1: Teksas sezon 4, odcinek 14

14 czerwca

Sekta sezon 1, odcinek 5

14 czerwca

Will Trent sezon 1, odcinek 12

14 czerwca

Wyścig sezon 1, odcinki 11-12

15 czerwca

The Kardashians sezon 3, odcinek 4

16 czerwca

Chevalier

16 czerwca

Stan Lee

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Większość materiałów na HBO Max dostępna jest maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

12 czerwca

 • Idol, odc. 2
 • Zachwyt

13 czerwca

 • Niemiecki geniusz, odc. 7-8

14 czerwca

 • Eric Andre Show VI, odc. 3
 • Dave III, odc. 9

15 czerwca

 • Jak powstaje sex-afera, odc. 1-3
 • Jason Bateman i przyjaciele: "Smartless" Show, odc. 1-6
 • Jedz zdrowo z Zooey Deschanel, odc. 1-6
 • Boylesque

16 czerwca

 • Stamtąd II, odc. 8
 • Na planie XX, odc. 24
 • Wojownicy Jednorożca, odc. 8

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Prime Video? „The Grand Tour: Eurocrash”

The Grand Tour Eurocrash.jpg

Na platformie Prime Video pojawi się z kolei program „The Grand Tour: Eurocrash”, w którym zobaczymy jak Jeremy Clarkson, Richard Hammod i James May wyruszają do Europy Środkowej na wyprawę samochodową i przetną swoje szlaki między innymi z Jezusem ze Świebodzina.

Ta epicka, 1400-milowa podróż prowadzi ich z Gdańska przez Słowację, Węgry i Słowenię. Próbują swoich sił w radzieckiej Formule 1, zostają zaatakowani przez zabójczych łuczników, rekrutują słynnego kierowcę wyścigowego i biorą udział w spektakularnej kulminacji rodem z „Szybkich i Wściekłych”.

Odcinek powstał po szeroko komentowanym „A Scandi Flick” i będzie miał premierę przed ich kolejną przygodą, która niedawno zakończyła się w Mauretanii. Dokładnie premierę programu „The Grand Tour: Eurocrash” zapowiedziano w Polsce na 16 czerwca w ofercie serwisu Prime Video.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

13 czerwca

California Collection 2 (2023)

4K

brak

13 czerwca

Człowiek z Toronto (2022)

HD, DD 5.1

napisy

13 czerwca

Elemental: Reimagine Wildfire (2023)

HD

brak

14 czerwca

Fire, Water & Grain: The Story of Empire Rye (2023)

HD

brak

15 czerwca

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor (2023)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

16 czerwca

Sergei Prokofiev: Romeo & Juliet from the National Theatre Prague (2016)

HD

brak

Co obejrzeć w kinie? „Flash” i „Asteroid City” od Wesa Andersona

W kinach zadebiutuje w piątek kolejna duża premiera. Tym razem będzie to superbohaterskie widowisko „Flash” z budzącym kontrowersje Ezrą Millerem.

W serwisie Rotten Tomatoes film zebrał już 117 recenzje, z których 83 oznaczono jako świeże”, co oznacza, że odsetek pozytywnych opinii wynosi 71%. Zdecydowanie gorzej „Flash” wypada w oczach tak zwanych topowych krytyków. Na 23 recenzji pozytywnie ocenia go tylko 12, co daje 52% pozytywnych ocen. W przypadku wszystkich recenzentów średnia ocena wynosi 6,40 w dziesięciostopniowej skali. Przy uwzględnieniu tylko ocen od topowych krytyków wynik spada do 6,00.

Druga z nowości to „Asteroid City”, czyli kolejny film Wesa Andersona. Następne dzieło twórcy „Kuriera Francuskiego z Liberty” i „Grand Budapest Hotel” zebrało już 58 recenzji od krytyków i 74% ocenia je pozytywnie. Wśród topowych krytyków na 20 recenzji pozytywną opinię wydało 80% krytyków. Średnia ocena wynosi odpowiednio 7,10 i 8,20 w dziesięciostopniowej skali.

 „Flash” – premiera 16 czerwca

 Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?

„Asteroid City” – premiera 16 czerwca

 Produkcja rozgrywa się w fikcyjnym amerykańskim, pustynnym mieście około 1955 roku. Do miejscowości przyjeżdżają uczniowie i rodzice z całego kraju, aby wziąć udział w konwencji. Konwencja jednak zostaje spektakularnie zakłócona przez zmieniające się na świecie wydarzenia.

„Całe to piękno i krew” – premiera 16 czerwca

 Aktywistka Nan Goldin i artystka Nan Goldin są ze sobą nierozerwalnie związane. Reżyserka Laura Poitras pokazuje życie i twórczość Goldin ze swojej perspektywy. Podąża także na organizowane przez swoją wyjątkową bohaterkę kreatywne protesty. Artystka opuściła dom w młodym wieku i dokonała przełomu jako fotografka dzięki „Balladzie o seksualnej zależności” – serii porywających, kolorowych, intymnych zdjęć przedstawiających gejowską subkulturę, ją samą, jej rodzinę i przyjaciół. Obecnie całą energię poświęca założonej przez siebie grupie aktywistycznej PAIN (Prescription Addiction Intervention Now), która staje w obronie osób uzależnionych od środków przeciwbólowych i walczy z producentami tych leków – rodziną Sacklerów.

„Niezwykła wędrówka Harolda Fry” – premiera 16 czerwca

 Historia niezwykłego człowieka, który wyrusza w niezwykłą podróż. Harold wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera. Wyrusza w wędrówkę przez Anglię, aby się z nią zobaczyć. Podróż Harolda stanowi celebrację życia, która pomaga nam sobie uświadomić, że porażka i strata - tak samo jak sukces i radość - mogą nas ukształtować.

zdj. Netflix / Warner Bros. / Universal Pictures / Netflix