Filmowe i serialowe premiery tygodnia: „Pokusa”, „The Last Of Us”, „Lockwood i spółka”, „Pamela: Historia miłosna”

Na ekrany kin trafią dwie polskie produkcje „Pokusa” oraz „Chleb i sól”. Na Netflix pojawi się serial „Lockwood i spółka” oraz dokument o Pameli Anderson, a HBO Max przygotowało drugi odcinek „The Last Of Us”. Premier nie zabraknie też na Apple TV+ oraz Disney+. Sprawdźcie, co obejrzeć na platformach streamingowych i w kinach w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Co obejrzeć na Netflix? Pamela Anderson bohaterką dokumentu

pamela anderson.jpg

Netflix przygotował dla swoich widzów premierę filmu dokumentalnego „Pamela: Historia miłosnaw reżyserii Ryana White'a, Amerykanina stojącego za takimi dokumentami jak „The Keepers” czy „Sprawa przeciwko ósemce”.

Posiłkując się osobistymi nagraniami wideo i pamiętnikami, Pamela Anderson opowiada o drodze do sławy, burzliwych romansach i skandalu wywołanym słynną sekstaśmą. Film jest określany mianem ostatecznego dokumentu o byłej gwieździe Słonecznego patrolu”. Celem produkcji jest zaoferowanie widzowi ekskluzywnego wglądu w życie Anderson, jak i oddanie bohaterce głosu w sprawie, w której do tej pory była dotkliwie pomijana

Pamela: Historia miłosna” jest swego rodzaju pokłosiem głośnego serialu „Pam & Tommy”, który powstał na zlecenie platformy Hulu. W projekcie powstającym bez zgody Anderson w rolę aktorki wcieliła się Lily James („Baby Driver”). Na ekranie partnerowali jej m.in. Sebastian Stan jako Tommy Lee oraz Seth Rogen w roli Randa Gauthiera, mężczyzny, który wykradł sekstaśmę z domu celebrytów.

Nastolatkowie polują na duchy w serialu „Lockwood i spółka” 

Netflix przygotował też premierę kolejnego serialu fantasy skierowanego do nastoletnich widzów. Produkcja „Lockwood i spółka” zabierze nas do Londynu, gdzie najbardziej utalentowani nastoletni łowcy duchów co noc prowadzą śmiertelnie niebezpieczną walkę z siłami nie z tego świata, wśród wielu korporacji wyróżnia się jedna agencja — niezależna od jakichkolwiek komercyjnych norm i nadzoru dorosłych. Maleńkim startupem Lockwood & Co zarządza dwóch nastoletnich chłopców i nowo przybyła dziewczyna o niezwykłych zdolnościach parapsychicznych. Przeznaczeniem tej trójki jest odkrycie tajemnicy, która zmieni bieg historii.

Główne role zagrali: Ruby Stokes („Bridgertonowie”) jako Lucy Carlyle, Cameron Chapman jako Anthony Lockwood, Ali Hadji-Heshmati jako George Karim, Ivanno Jeremiah jako inspektor Barnes oraz Jack Bandeira jako Quill Kipps. Jako scenarzysta i reżyser za serial odpowiada Joe Cornish („Atak na dzielnicę”, „Dzieciak, który został królem”, „Przygody Tintina”).

Na serial „Lockwood i spółka” złoży się osiem godzinnych odcinków,.

Co obejrzeć na Disney+? Serialowa nowość „Darby i duchy”

a99ahvs1-min.jpg

Platforma Disney+ zaproponuje widzom nowe odcinki seriali „Parszywa zgraja”, „Willow”, „Skarb Narodów: Na skraju historii”, „Big sky” oraz „Miłosne przetasowanie”. Serialową nowością będzie natomiast produkcja „Darby i duchy”.

Darby Harper zyskuje zdolność widzenia zmarłych ludzi po wypadku, w którym ociera się o śmierć. W rezultacie staje się introwertyczna, odcina się od rówieśników z liceum i woli spędzać czas na doradzaniu samotnym duchom, które mają niedokończone sprawy na ziemi. Wszystko niespodziewanie zmienia się, gdy Capri, królowa najbardziej ekskluzywnej kliki w szkole, tuż przed swoja imprezą na cześć siedemnastych urodzin niespodziewanie umiera w dziwnym wypadku. Capri błaga Darby, żeby mimo jej śmierci impreza odbyła się zgodnie z planem. Aby uniknąć gniewu zmarłej szkolnej divy Darby musi wydostać się z narzuconej sobie samotni i wymyślić siebie na nowo na podobieństwo Capri. Oznacza to zaprzyjaźnienie się z ludźmi, których wcześniej unikała.

Co obejrzeć na HBO Max?

Platforma HBO Max przygotowała premierę następnych odcinków seriali „Velma”, „Młody Sheldon” oraz „The Last of Us”. Filmową nowością tygodnia będzie z kolei pełnometrażowy debiut Rosalind Ross, który zatytułowany został „Ojciec  Stu”. W głównych rolach występują w filmie Mark Whalberg oraz Mel Gibson.

Obraz przedstawi opartą na faktach historię Stuarta Longa, byłego boksera, który postanowił zostać księdzem. Droga mężczyzny wiodąca od autodestrukcji do odkupienia zainspirowała wielu bliskich mu ludzi. Oprócz stanowiska reżyserki Ross, wieloletnia partnerka Gibsona, pełniła przy projekcie także funkcję scenarzystki filmu.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

23 stycznia

Narwik

25 stycznia

Love Never Lies Polska

25 stycznia

Na łopatki

26 stycznia

Magiczne przygody Daniela Spellbounda: Sezon 2

26 stycznia

Record of Ragnarok: Sezon 2: Odcinki 1–10

27 stycznia

Królowie Johannesburga: Sezon 2

27 stycznia

Lockwood i spółka

27 stycznia

My i wy

27 stycznia

Śnieżna dziewczyna

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Brak.

Pełna rozpiska premier tygodnia na Disney+

Premiera

Tytuł

21 stycznia

Tokyo Revengers sezon 2, odcinek 3

25 stycznia

9-1-1: Teksas sezon 3

25 stycznia

Adwokat z powołania

25 stycznia

American Horror Story: NYC sezon 11, odcinek 10

25 stycznia

Big sky sezon 3, odcinek 6

25 stycznia

Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja sezon 2, odcinek 5

25 stycznia

Miłosne przetasowanie sezon 1, odcinek 8

25 stycznia

Nadzwyczajna sezon 1

25 stycznia

Skarb Narodów: Na skraju historii sezon 1, odcinek 8

25 stycznia

Willow: Kulisy magii

27 stycznia

Darby i duchy

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO Max

Większość materiałów na HBO Max dostępna jest maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

23 stycznia

Mouchette

23 stycznia

Nasza stara klasa (My Old School)

23 stycznia

The Last of Us, odc. 2

24 stycznia

Cudotwórcy (Miracle Workers IV), odc. 2

24 stycznia

Młody Sheldon (Young Sheldon VI), odc. 11

25 stycznia

All American V, odc. 8

25 stycznia

All American: nowe początki (All American: Homecoming II), odc. 8

25 stycznia

YOLO: srebrne przeznaczenie (YOLO: Crystal Fantasy II), odc. 1-2

26 stycznia

A.I. Sztuczna inteligencja (A.I.: Artificial Intelligence)

26 stycznia

Plotkara (Gossip Girl II), odc. 10

26 stycznia

Słowo na L: Generacja Q (The L Word: Generation Q III), odc. 1-10

26 stycznia

Spuścizna (Legacy), odc. 1-40

26 stycznia

Velma, odc. 5-6

27 stycznia

Na planie (Hollywood On Set XX), odc. 4

27 stycznia

Petya, moja Petya (Petya Of My Petya)

27 stycznia

Piraci z sąsiedztwa: Ninja z drugiej strony (Ninjas Down the Street)

27 stycznia

Pośrednik (The Middle Man)

27 stycznia

The Forgotten Valley, odc. 1-10

27 stycznia

The Sins of the Fathers and Some of the Mothers

28 stycznia

Teoria gry z Bomanim Jonesem (Game Theory with Bomani Jones II), odc. 2

28 stycznia

Zwariowane melodie: Kreskówki (Looney Tunes Cartoons IV), odc. 1-10

29 stycznia

Ojciec Stu (Father Stu)

29 stycznia

Zbyt blisko słońca (Too Close to the Sun)

Co obejrzeć na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video?

Platforma Apple TV+ przygotowała natomiast premierę nowego serialuShrinking” z głównymi rolami Harrisona Forda i Jasona Segela („Jak poznałem waszą matkę”).

Za serial odpowiadają Bill LawrenceBrett Goldstein (twórcy „Teda Lasso”) oraz sam Segel. Aktor wcieli się też w głównego bohatera produkcji, czyli terapeutę w żałobie, który zaczyna łamać naczelne zasady swojego zawodu i mówi swoim klientom dokładnie, to co myśli. Bohater ignoruje lata nauki zawodu i zasady etyki, po czym odkrywa, że jego nowa metoda działania ​​wprowadza ogromne zmiany zarówno w jego życiu, jak i życiu jego pacjentów. Harrison Ford zagrał z kolei doktora Phila Rhodesa, dosyć przyziemnego i twardego psychiatrę, pioniera terapii poznawczo-behawioralnej, który dzieli swoją praktykę z dwoma podopiecznymi, Jimmym i Gaby. Ostatnio zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, co zmusza go do opuszczenia swojej strefy komfortu.

W obsadzie są także: Christa Miller, Jessica Williams, Michael Urie, Luke Tennie i Lukita Maxwell.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

24 stycznia

It Came Upon a Midnight Clear (2020)

4K, DD 5.1

brak

24 stycznia

Puffins Impossible: Action Pack 7 (2023)

HD

brak

24 stycznia

Rosy (2021)

HD, DD 5.1

brak

24 stycznia

Strike Missions: Arnhem (2023)

HD

brak

25 stycznia

Blade of the 47 Ronin (2022)

HD, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

27 stycznia

All Gone Wrong (2021)

HD, DD 5.1

brak

27 stycznia

In the Shed (2020)

HD

brak

29 stycznia

Vengeance (2022)

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

Co obejrzeć w kinie? Kolejny polski film erotyczny „Pokusa”

W kinach zadebiutuje film „Pokusa”, kolejna polska produkcja o zabarwieniu erotycznym, za którą jako reżyserka odpowiada Maria Sadowska, twórczyni mająca na koncie takie tytuły jak „Dziewczyny z Dubaju” czy „Sztuka kochania”. Drugą polską premierą będzie z kolei „Chleb i sól” w reżyserii Damiana Kocura. Produkcja doceniona została między innymi na festiwalu w Wenecji, gdzie wywalczyła Nagroda Specjalną Jury. 

„Pokusa” – premiera 20 stycznia

Bezkompromisowa Maria Sadowska wyreżyserowała wstrząsający film oparty na bestsellerowej powieści Edyty Folwarskiej „Pokusa”. Była dziennikarka tabloidu zdradza w niej kulisy świata sportu, mediów i show-biznesu.

„Chleb i sól” – premiera 20 stycznia

Tymek - młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego - wraca na wakacje do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między swoimi kolegami, a pracownikami arabskiego pochodzenia. Spirali, której finał okaże się być tragiczny w skutkach. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i zagrany przez naturszczyków.

„Mężczyzna imieniem Otto” – premiera 20 stycznia

W nowej ekranizacji wystąpi Tom Hanks jako tytułowy Otto oraz Mariana Treviño, Rachel Keller, Manuel Garcia-Rulfo, Cameron Britton i Mike Birbiglia. Opowiada historię zrzędliwego wdowca, który nie lubi ludzi, swoich sąsiadów ledwo toleruje. Kiedy jednak poznaje nową rodzinę, która dopiero się wprowadziła, Otto przechodzi przemianę. Los pokazuje mu, że może być znowu kochany.

„Zamek” – premiera 20 stycznia

Monika jest trzynastolatką, która niedawno przeprowadziła się z matką pianistką i babką z Litwy do Dublina. Dziewczynka marzy o zostaniu muzykiem. W końcu udaje jej się zagrać z matką na lokalnym pogrzebie, a po występie kobiety zostają zaproszone przez tajemniczego, starszego impresario do zagrania na deskach popularnego "Zamku". Matka Moniki jest jednak realistką i nie bacząc na marzenia córki, decyduje się sprzedać jej instrument. Nastolatka nie daje za wygraną i postanawia zawalczyć o swoją przyszłość.

„Pimi z Krainy Tygrysów” – premiera 20 stycznia

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – horrory „Uśmiechnij się” i „Halloween. Finał

Na płytach zadebiutują natomiast dwa horrory „Uśmiechnij się” oraz „Halloween. Finał”. Obydwa tytuły trafią jednak w Polsce tylko na płyty DVD. Nie doczekamy się w ich przypadku edycji Blu-ray, a tym bardziej 4K UHD.

 

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

25 stycznia

Uśmiechnij się

plastikowe

Galapagos

26 stycznia

Halloween. Finał

plastikowe

Galapagos

zdj. Sony Pictures / Netflix / Apple TV+ / Monolith