Filmowe premiery tygodnia 14.12-20.12: „Tenet”, „Na noże”, „The Expanse” i inne

W przyszłym tygodniu na 4K UHD, Blu-ray i DVD zadebiutuje „Tenet”, nowy film Christophera Nolana, a na platformie Prime Video pojawi się piąty sezon „The Expanse”. Nie zabraknie też premier na Netflix oraz HBO GO oraz kolejnej porcji polskich klasyków na Blu-ray. Jak dokładnie wygląda kalendarz premier na tydzień od 14 do 20 grudnia? Przekonajcie się w nowej odsłonie serii „Filmowe premiery tygodnia”.

Premiery na fizycznych nośnikach w Polsce – „Tenet”, polskie klasyki i inne

Najgłośniejszą premierą przyszłego tygodnia na rynku fizycznych nośników będzie najnowszy film Nolana pod tytułem „Tenet”. Produkcja pojawi się na naszym rynku już 15 grudnia i zadebiutuje na wszystkich trzech nośnikach – DVD, Blu-ray i 4K UHD. Co istotne, oferta dostępnych edycji nie ograniczy się wyłącznie do standardowych wydań w plastikowych opakowaniach i do sklepów trafią także dwa steelbooki, jeden na nośniku Blu-ray i jeden na 4K UHD.

Na płycie 4K UHD obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. W przypadku polskiej wersji możemy liczyć na lektora (Dolby Digital 5.1) oraz napisy.

Wielu kinomanów zainteresuje także kolejna porcja polskich klasyków na nośniku Blu-ray. Już 14 grudnia w ramach serii „Rekonstrukcja Cyfrowa” od dystrybutora AlterDystrybucja ukażą się filmy:

Przyszłotygodniowe premiery dopełnią jeszcze nowości od Filmostrady, na które złożą się edycje DVD z filmem „Sonic. Szybki jak błyskawica”, w którym główne role zagrali Jim Carrey, James Marsden, Tom Wachowski, Tika Sumpter i Natasha Rothwel, oraz polską komedią „Swingersi”.

Pełna rozpiska premier tygodnia na fizycznych nośnikach

Premiera

Tytuł

Opakowanie

Dystrybutor

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Do widzenia, do jutra... (1960) BD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Do widzenia, do jutra... (1960) DVD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Galimatias, czyli kogel-mogel II (1989) BD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Galimatias, czyli kogel-mogel II (1989) DVD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Kingsajz (1987) BD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Kingsajz (1987) DVD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Kogel-mogel (1988) BD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Kogel-mogel (1988) DVD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Wielki Szu (1982) BD

plastikowe

AlterDystrybucja

14 grudnia

Rekonstrukcja Cyfrowa: Wielki Szu (1982) DVD

plastikowe

AlterDystrybucja

15 grudnia

Tenet (2020) 4K UHD [HDR10, DTS-HD MA 5.1 (oryg.)] (+BD)

plastikowe

Galapagos

15 grudnia

Tenet (2020) 4K UHD [HDR10, DTS-HD MA 5.1 (oryg.)] (+BD)

steelbook

Galapagos

15 grudnia

Tenet (2020) BD

plastikowe

Galapagos

15 grudnia

Tenet (2020) BD

steelbook

Galapagos

15 grudnia

Tenet (2020) DVD

plastikowe

Galapagos

17 grudnia

Kot-o-ciaki. Sezon 2 DVD

plastikowe

Filmostrada

17 grudnia

Sonic. Szybki jak błyskawica (2020) DVD

plastikowe

Filmostrada

17 grudnia

Swingersi (2020) DVD

plastikowe

Filmostrada

Premiery na iTunes, Apple TV+ i Amazon Prime Video – „Tenet” i nowy sezon „The Expanse”

Tenet” będzie także jedną z premier na cyfrowym rynku. Produkcja, w której główne role zagrali Robert Pattinson oraz John David Washington, pojawi się w ofercie serwisu iTunes tego samego dnia, na który przypadła premiera fizycznych wydań, czyli 15 grudnia. Film dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Na platformie Prime Video już 16 grudnia z piątym sezonem powróci serial „The Expanse”. Produkcja będąca adaptacją serii powieści „Expanse”, autorstwa Jamesa S.A. Coreya powróci z dwoma pierwszymi odcinkami, a kolejne pojawią się na platofrmie z tygodniowym opóźnieniem. Sezon będzie składał się z 10 odcinków , a jego finałowa odsłona została zaplanowana na 3 lutego 2021 roku. Przypomnijmy, że niedawno włodarze serwisu Prime Video ogłosili zamówienie szóstego sezonu i jednocześnie poinformowano, że będzie to finałowa odsłona produkcji.

W głównych rolach w nowej serii powrócą: Steven Strait, Shohreh Aghdashloo, Dominique Tipper, Cas Anvar, Wes Chatham i Frankie Adams. W nowych bohaterów wcielą się z kolei: Rosa Gilmore, Keon Alexander, Jess Salgueiro i Burn Gorman.

Na 18 grudnia zaplanowano z kolei premierę nowego sezonu popularnego programu motoryzacyjnego „The Grand Tour”, którego prowadzącymi są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

W przyszłym tygodniu premier z polską wersją językową zabraknie natomiast w serwisie Apple TV+.

Pełna rozpiska premier tygodnia na polskim iTunes

Premiera

Tytuł

Jakość

Polska wersja

14 grudnia

Wish Upon a Unicorn (2020)

HD, DD 5.1

brak

15 grudnia

On the Line: The Race of Champions (2020)

HD

brak

15 grudnia

Tenet (2020)

4K (DV, HDR10), DD 5.1

dźwięk (DD 5.1) i napisy

15 grudnia

The Dirty Dozen (2020)

4K

brak

15 grudnia

The Last Blockbuster (2020)

4K

brak

15 grudnia

The Rooster Who Would Not Be Quiet! (2020)

HD

brak

15 grudnia

The Troublemaker (2020)

HD

brak

15 grudnia

Unsportsmanlike Comedy with Rob Gronkowski (2018)

HD

brak

15 grudnia

Unstoppable: Sean Scully & the Art of Everything (2019)

HD

brak

19 grudnia

Behind the Try: A Try Guys Documentary (2020)

4K

brak

Premiery na polskim Netfliksie – koreański horror „Sweet Home”, „Ranczo” i kolejne świąteczne produkcje

Netflix zaproponuje swoim widzom w przyszłym tygodniu między innymi swój kolejny serial oryginalny z Korei Południowej, horror Sweet Home opowiadający o walce mieszkańców jednego z bloków z ludźmi, którzy w wyniku tajemniczej epidemii zamieniają się w krwiożercze potwory.

Głównym bohaterem produkcji jest młody samotnik Cha Hyun-soo, który po stracie rodziny w wypadku samochodowym przeprowadza się do nowego mieszkania. Jego spokojne życie wkrótce zostaje jednak zakłócone przez dziwne zdarzenia, do których zaczyna dochodzić w jego nowym bloku. Mieszkańcy zaczynają zamieniać się w potwory, a Hyun-soo i inni mieszkańcy próbują przetrwać nadchodzącą apokalipsę.

W obsadzie serialu znaleźli się Song Kang, Lee Jin-wook, Lee Si-young, Lee Do-hyun, Kim Nam-hee, Go Min-si, Park Kyu-young, Go Yoon-jung, Kim Kap-soo i Kim Sang-ho.

W piątek na platformie zadebiutuje także drugi sezon obyczajowego serialu „Facet na święta”, w którym zobaczymy kolejne perypetie singielki Johanne, która zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na Święta Bożego Narodzenia. W głównych rolach ponownie pojawią się Ida Elise Broch, Gabrielle Susanne Solheim Leithaug i Dennis Storhøi. Obydwie produkcje Netflix pokaże widzom w rozdzielczości 4K.

Kolejną premierą przyszłego tygodnia będzie serial „Tiny Pretty Things” bazujący na popularnej powieści dla nastolatek. Produkcja opowiada historię nastolatki uczącej się baletu, która po tym, jak najlepsza uczennica elitarnej szkoły baletowej pada ofiarą ataku, jako jej następczyni wkracza do świata kłamstw, zdrady i zaciętej rywalizacji. Produkcja dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz dźwiękiem Dolby Atmos.

Jeśli chodzi o premiery na licencji, to na kolejne dni Netflix przygotował filmy „Cicha noc”, „Witajcie w Marwen”, „Smętarz dla zwierzaków”, a także premierę w ramach zacieśniającej się współpracy z Polską Telewizją. Od 16 grudnia na platformie będzie można zobaczyć wszystkie sezony popularnego „Rancza” emitowanego w latach 2006-2016.

Przypomnijmy, że serial opowiada o perypetiach młodej Amerykanki, Lucy, która osiedliła się w małej podlaskiej wsi Wilkowyje, gdzie odziedziczyła niewielki dworek po babci. Ludzie, z jakimi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają, i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności.

Główne role w produkcji zagrali: Ilona Ostrowska, Cezary Żak, Paweł Królikowski, Marta Lipińska, Artur Barciś, Violetta Arlak, Magdalena Kuta i Katarzyna Żak.

Premiery na polskim HBO GO – premiera filmu „Na noże”

Na platformę HBO GO trafią następne odcinki seriali „Branża”, „30 srebrników”, „Trefny szmal”, „Mroczne materie” oraz „Stewardesa”.

Filmową premierą tygodnia będzie natomiast ostatni film Riana Johnsona pod tytułem „Na noże”, w którym zagrali Daniel Craig, Ana de Armas, Chris Evans i Christopher Plummer.

Słynny autor powieści kryminalnych, Harlan Thrombey, zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Thrombeya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Thrombeya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Pełna rozpiska premier tygodnia produkcji oryginalnych Netfliksa

Premiera

Tytuł

Jakość

14 grudnia

Kalifornijskie Święta

-

14 grudnia

Tiny Pretty Things: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

15 grudnia

Song Explorer: Sezon 2

4K, DD 5.1

16 grudnia

Anitta: Dziewczyna z Honorio: Sezon 1

4K, DD 5.1

16 grudnia

Jak zepsuć święta: Wesele: Sezon 1

4K, DD 5.1

16 grudnia

Rompan Todo: Historia rocka w Ameryce Łacińskiej: Sezon 1

HD, DD 5.1

16 grudnia

Rozpruwacz z Yorkshire: Sezon 1

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

18 grudnia

Facet na święta: Sezon 2

4K, DD 5.1

18 grudnia

Ma Rainey: Matka bluesa

4K (DV, HDR10), Dolby Atmos, DD 5.1

18 grudnia

Sweet Home: Sezon 1

4K, DD 5.1

Pełna rozpiska premier tygodnia pozostałych filmów i seriali na Netfliksie

Premiera

Tytuł

14 grudnia

TIGER & BUNNY

15 grudnia

1945

15 grudnia

Black Ink Crew New York: Sezon 1

15 grudnia

Black Ink Crew: Sezon 2

15 grudnia

Faceci z misją

15 grudnia

Miśków 2-óch w Nowym Jorku

15 grudnia

Psi patrol

15 grudnia

The Challenge: Sezon 10

15 grudnia

The Challenge: Sezon 13

15 grudnia

The Legend of Korra: Księga 1

15 grudnia

The Legend of Korra: Księga 2

15 grudnia

The Legend of Korra: Księga 3

15 grudnia

The Legend of Korra: Księga 4

16 grudnia

Cicha noc

16 grudnia

Ranczo: Sezony 1-10

18 grudnia

Smętarz dla zwierzaków

18 grudnia

Witajcie w Marwen

20 grudnia

My Sassy Girl

20 grudnia

Rhy Nicholson: Live ant the Atheneum

Pełna rozpiska premier tygodnia na HBO GO

Wszystkie materiały na HBO GO są maksymalnie w jakości HD (do 1080p).

Premiera

Tytuł

14 grudnia

Axios III, odc. 20

14 grudnia

Clifton Hill

14 grudnia

Mały topór, odc. 5

15 grudnia

30 srebrników: Portrety postaci

15 grudnia

Branża, odc. 6

15 grudnia

Mroczne materie II, odc. 6

17 grudnia

Stewardesa, odc. 8

18 grudnia

19 grudnia

18 grudnia

Druga poprawka

18 grudnia

Młody Sheldon IV, odc. 5

18 grudnia

Monos

18 grudnia

Mosad

18 grudnia

Na planie, odc. 883

18 grudnia

Tom i Jerry Show, odc. 1-26

20 grudnia

30 srebrników, odc. 4

20 grudnia

Na noże

20 grudnia

Przypływ

20 grudnia

Sokół z masłem orzechowym

20 grudnia

Trefny szmal, odc. 5

Kinowe premiery – za dwa tygodnie wrócimy na sale kinowe

Cały czas aktualna pozostaje decyzja rządu mówiąca, że kina zostaną otwarte po 27 grudnia.

Po tej dacie wprowadzony zostanie jeden z trzech scenariuszy w zależności od tego, jak szybko rozwój epidemii będzie powstrzymywany. W momencie spadku liczby zachorowań wrócimy do podziału na strefy: czerwoną – powiaty z najwyższą liczbą chorych oraz żółtą i zieloną – powiaty z najniższą liczbą chorych. W przypadku wydarzeń kulturalnych, czyli działalności kin i teatrów, sprowadza się to do tego, że: publiczność będzie ograniczała się do 50% pojemności sal w zielonych strefach lub 25% w przypadku żółtej i czerwonej strefy.

zdj. Warner Bros. / Prime Video / Lionsgate