Filmowy „Blade” od Marvela traci reżysera na kilka tygodni przed startem zdjęć

Gdy wydawało się, że Marvel jest już o krok od wejścia na plan filmu „Blade”, który borykał się z wieloma problemami na etapie przygotowywania produkcji, okazało się, że produkcja straciła właśnie swojego reżysera. Z projektem rozstał się Bassam Tariq związany z projektem od lipca 2021 roku.

Prace na planie filmu miały wystartować już w listopadzie tego roku, ale wszystko wskazuje na to, że studio będzie musiało jeszcze raz opóźnić start zdjęć. Na kilka tygodni przez wejściem na plan z projektem rozstał się bowiem jego reżyser Bassam Tariq, którego Marvel zatrudnił w lipcu zeszłego roku. Oficjalnie poinformowano, że Tariq rozstaje się z projektem ze względu na konflikt harmonogramów. W oświadczeniu czytamy:

Ze względu na ciągłe zmiany w harmonogramie produkcji, Bassam nie będzie już pracował jako reżyser nad filmem „Blade”, ale pozostanie związany z produkcją jako producent wykonawczy. Cenimy sobie talent Bassama i całą pracę, jaką włożył w doprowadzenie „Blade'a” do miejsca, w którym się znajduje.

Nie jest jeszcze jasne, kto przejmie stanowisko reżysera i czy Marvel będzie chciał znaleźć zastępcę już teraz, aby jak najszybciej wejść na plan, czy może zdecyduje się na przesunięcie zdjęć o kilka miesięcy, aby w spokoju zatrudnić nowego reżysera. Termin rozpoczęcia zdjęć do filmu „Blade” był już wcześniej przekładany. Początkowo spekulowano, że ekipa zamelduje się na planie w lipcu, ale produckcja została ostatecznie przesunięta na jesień tego roku. Mówiło się, że reżyser Bassam Tariq („Mogul Mowgli”) wejdzie na plan na początku października. Zdjęcia miały potrwać do 29 stycznia przyszłego rokuAtlancie oraz w Nowym Orleanie. Zakulisowe źródła ujawniają, że jednym z powodów przesuwania terminu rozpoczęcia prac na planie była konieczność przepisywania scenariusza. Za najnowszą wersję historii odpowiada Beau DeMayo pracujący przy serialach „Star Trek: Strange New Worlds”, „Wiedźmin” oraz „Moon Knight”.

Sprawdź też: Hugh Jackman wróci jako Wolverine! Aktor wystąpi w filmie „Deadpool 3” u boku Ryana Reynoldsa.

Tytułową rolę w filmie zagra Mahershala Ali („Detektyw”). W obsadzie są także Aaron Pierre (znany widzom serialu „Kolej podziemna” Barry'ego Jenkinsa) oraz Delroy Lindo („Pięciu braci”). Premierę filmu „Blade” zaplanowano na 3 listopada 2023 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Disney