Hugh Jackman wróci jako Wolverine! Aktor wystąpi w filmie „Deadpool 3” u boku Ryana Reynoldsa

A więc stało się! Po wielu latach nieskutecznych prób Ryan Reynolds zdołał w końcu przekonać Hugh Jackmana do powrotu do roli Wolverine'a. Informację o powrocie kultowego X-Mena w ramach trzeciego filmu o przygodach Deadpoola aktorzy potwierdzili w ramach nowego materiału wideo. Poznaliśmy też datę premiery filmu.

Hugh Jackman od lat sukcesywnie odmawiał powrotu do roli Wolverine'a, w którego wcielał się przez siedemnaście lat. O powrót aktora do roli walczył natomiast Ryan Reynolds chcący zaprezentować widzom jeszcze jeden wspólny występ Deadpoola i Wolverine'a, który odkupiłby ich pojawienie się w krytykowanych powszechnie widowisku „X-Men Geneza: Wolverine”. Reynolds zyskał ostatnio sojusznika w walce o ponowne połączenie Deadpoola i Wolverine'a na ekranie. Zwolennikiem tego pomysłu okazał się bowiem Shawn Levy, którego zatrudniono do wyreżyserowania trzeciego filmu z serii. Levy zapewniał w marcu tego roku, że zrobi wszystko, aby Reynolds i Jackman pojawi się razem w jego nowym filmie i właśnie dopiął swego.

Zarówno Ryan Reynolds, jak i sam Jackman zamieścili na swoich mediach społecznościowych materiał wideo, w którym zapowiadają wspólne przygody Deadpoola i Wolverine'a w ich pierwszych wspólnym filmie w ramach MCU. Przy okazji ujawniono, że film „Deadpool 3” trafi do kin 6 września 2024 roku. Nie znamy żadnych szczegółów na temat fabuły, ale warto przypomnieć słowa Ryana Reynoldsa, który wspominał, że zanim Disney przejął wytwórnie 20th Century Fox plany na trzeci film o Deadpoolu zakładały, że będzie to historia wspólnej podróży Deadpoola i Wolverine'a, a każdy z bohaterów będzie miał nieco inną perspektywę na doświadczane wspólnie perypetie.

W prace nad historią do filmu zaangażowani zostali ostatnio scenarzyści Rhett Reese i Paul Wernick pracujący przy dwóch pierwszych częściach serii. Wcześniej przygotowaniem scenariusza do filmu „Deadpool 3” zajmowały się siostry Wendy Molyneux i Lizzie Molyneux-Loeglin pracujące przy animowanych produkcjach „Bob's Burgers”, „The Megan Mullally Show” i „The Great North”

Sprawdź też: „Blondynka” – recenzja filmu. Zabójstwo Marilyn Monroe przez wszystkie inne postacie w filmie.

Ostatnim filmem, w którym zobaczyliśmy Wolverine'a był „Logan” z 2017 roku. Hugh Jackman wielokrotnie zapewniał w wywiadach, że był to dla niego ostatni występ w roli popularnego X-Mena, którego pierwszy raz zagrał w 2000 roku w produkcji wyreżyserowanej przez Bryana Singera. Część fanów nie mogła się jednak pogodzić z odejściem aktora i co jakiś czas ich nadzieje na powrót Jackmana podgrzewane były przez rozmaite przecieki i plotki. Mówiło się nawet, że sam Kevin Feige próbuje namówić aktora do jeszcze jednego występu w produkcji o X-Menach, ale Jackman pozostawał nieugięty i nie chciał jeszcze raz wracać do superbohaterskiego kina, które wiązało się między innymi z wieloma wyrzeczeniami i godzinami spędzonymi na siłowni. Ostatnio coraz głośniej miło się, że przy niechęci Jackmana do powrotu Marvel zdecydował się w końcu postawić na nowego aktora w tej roli. Jednym z głównych kandydatów do przejęcia roli Logana miał być Taron Egerton. Wygląda jednak na to, że aktor będzie musiał jeszcze poczekać na swoją kolej, bowiem ku zaskoczeniu wszystkich, Hugh Jackman nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w superbohaterskim kinie.

zdj. Marvel