Filmy „Wonder Woman 1984” i „Tenet” trafią do kin? Szef Warnera uspokaja

Warner Bros. ogłosił ostatnio, że animacja „Scoob!”, która miała pod koniec maja zawitać na duży ekran, trafi od razu do dystrybucji cyfrowej i nie będzie czekała z premierą na zakończenie epidemii koronawirusa i ponowne otwarcie kin. Decyzja ta spowodowała, że niektórzy widzowie zaczęli martwić się o kinowe premiery innych hitów Warnera zaplanowanych na najbliższe miesiące. Aktualną sytuację studio skomentowało w oficjalnym komunikacie.

Podczas przedstawiania raportu za ostatni kwartał dyrektor generalny WarnerMedia John Stankey powiedział, że pandemia koronawirusa skłoniła wytwórnię Warner Bros. do przemyśleń na temat kinowego modelu dystrybucji i zasugerował, że omijanie kin oraz wypuszczanie filmów od razu do cyfrowej dystrybucji może stać się normą dla niektórych tytułów. Wypowiedź ta wzbudziła spore obawy w fanach oglądania filmów na dużym ekranie, zwłaszcza w obliczu nadciągających premier takich hitów jak „Wonder Woman 1984” czy „Tenet”. Stankey wydał jednak nowe oświadczenie, w którym razem z Ann Sarnoff pełniącą funkcję dyrektora generalnego Warner Bros. zapewnili, że studio nadal oddane jest kinowym doświadczeniom. Wydaje się więc, że Warner nadal chce stawiać na kinowe premiery, przynajmniej w przypadku największych widowisk.

Z podekscytowaniem zobowiązujemy się do wypuszczenia do kin latem lub w innym terminie, w którym kina zostaną otwarte filmu „Tenet”. Popieramy doświadczenia kinowe oraz naszych partnerów dystrybucyjnych i jesteśmy przekonani, że nasze tytuły, w tym „Tenet” i „Wonder Woman 1984” są produkcjami, dla których widzowi chętnie wracają do kin. Filmy kinowe zawsze były ważną częścią naszego ekosystemu. Oczekuję, że w przyszłości gdy będziemy oceniać naszą działalność, nadal będziemy popierać pracę twórców, której warto doświadczyć na dużym ekranie.

Film „Wonder Woman 1984” miał zadebiutować w kinach 5 czerwca, ale włodarze studia zdecydowali o przesunięciu premiery na 14 sierpnia. Nowa produkcja wyreżyserowana przez Christophera Nolana ma z kolei wejść do amerykańskich kin już 17 lipca 2020 roku, choć na ten moment nie wiadomo czy obecna sytuacja nie wpłynie na tę datę. Odpowiedź poznamy zapewne w okolicach maja.

źródło: Comicbookmovie.com / zdj. Warner Bros.