Flash w jaskini Batmana i wielkie wejście Mrocznego Rycerza. Oto pierwszy fragment następnego widowiska DC

W ramach promocji „Flasha” w serwisie biletowym Fandango do sieci powędrował pierwszy klip z filmu. Zobaczycie w nim, jak rozpocznie się wizyta Barry'ego Allena w kultowej jaskini Batmana. W scenie znalazł się również sam Mroczny Rycerz, którego wejście oprawiono słynną ścieżką dźwiękową Danny'ego Elfmana.

Solowy film o Szkarłatnym Sprinterze posłuży twórcom do zresetowania DCEU i zaprezentowania alternatywnych światów w ramach filmowego uniwersum DC, które w najbliższych latach przejmie James Gunn. W filmie zobaczymy różne wersje Flasha (granego przez Ezrę Millera) oraz Batman. W roli Mrocznego Rycerza w filmie pojawi się zarówno wprowadzony w poniższym fragmencie Michael Keaton, jak i znany z poprzednich odsłon kinowego uniwersum DC Ben Affleck.

Sprawdź też: Liam Neeson nadal w cenie. Amazon wyłożył 17 mln dolarów za prawa do „Lodowego szlaku 2”

Barry używa swojej mocy do podróży w czasie, żeby zmienić wydarzenia z przeszłości. Kiedy jednak próbuje ocalić rodzinę, mimowolnie zmienia przyszłość. Barry zostaje więźniem rzeczywistości, w której generał Zod powraca i grozi powszechnym zniszczeniem. W tym świecie nie ma jednak żadnych superbohaterów, do których można by się zwrócić. Chyba że Barry przekona do przerwania emerytury zupełnie innego Batmana i uratuje uwięzionego Supermana, również nie takiego, jakiego się spodziewa. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie. Tylko czy ostateczne poświęcenie wystarczy do przywrócenia dawnego biegu wydarzeń?

Pozostałe role zagrali w filmie: Sasha CalleMaribel Verdu,, Kiersey Clemons oraz Ron Livingston. Film wyreżyserował Andy Muschietti według scenariusza Christiny Hodson („Ptaki Nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”).

Do kin „Flash” przybędzie 16 czerwca tego roku.

zdj. Warner Bros.