Fragment nowego filmu Nolana trafi do kin już w grudniu. Kiedy zwiastun?

Christopher Nolan, który od lat korzysta z kamer IMAX w swoich produkcjach, zamierza promować swój najnowszy film pod tytułem „Tenet” w amerykańskich kinach przystosowanych do wyświetlania specyficznego formatu obrazu. Prolog nowego filmu reżysera będzie wyświetlany na dużym ekranie jeszcze w tym roku.

Wprowadzenie do nowej produkcji Nolana będzie wyświetlane w kinach IMAX przed seansami filmu „Skywalker. Odrodzenie”, który wejdzie do kin 20 grudnia. Jak na razie wiemy jeszcze, czy praktyka ta obejmie inne kraje niż Stany Zjednoczone. Mówi się natomiast, że wraz z premierą prologu w kinach IMAX do sieci ma trafić pierwszy zwiastun filmu. Podobne akcje kina IMAX organizowały przy okazji poprzednich filmów reżysera: „Mroczny Rycerz”, „Mroczny Rycerz powstaje” i „Dunkierka” – ten ostatni promowany był wraz z premierą filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Stali współpracownicy Nolana na pokładzie

Głównych bohaterów zagrali natomiast Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy i Himesh Patel.

Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Nolan i podróże w czasie? – o czym fabuła „Tenet”

Na razie nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na temat fabuły, ale mówi się, że film ma być widowiskowym blockbusterem i innowacyjnym filmem akcji stworzonym z myślą o seansach w kinach IMAX.  Ze zdjęć z planu oraz pierwszej zapowiedzi możemy wywnioskować, że fabuła filmu będzie w jakiś sposób związana z cofaniem się w czasie.

Studio Warner Bros. ogłosiło niedawno, że nowa produkcja wyreżyserowana przez Nolana wejdzie do kin w Stanach Zjednoczonych 17 lipca 2020 roku.

źródło: Screenrant.com / zdj. Warner Bros.