Gerard Butler zagra w aktorskiej wersji „Jak wytresować smoka”!

Gerard Butler znalazł kolejny filmowy projekt. Popularny aktor wróci do świata wykreowanego w popularnej animacji „Jak wytresować smoka”. Studio Universal Pictures obsadziło Butlera w roli ojca głównego bohatera, któremu gwiazdor podkładał głos w animowanych produkcjach.

Gerard Butler zagra w filmowej wersji „Jak wytresować smoka” 

Znamy kolejne nazwisko z obsady aktorskiej wersji animacji „Jak wytresować smoka” przygotowywanej przez studio Universal Pictures. Kontrakt na zagranie w produkcji podpisał Gerard Butler, którego fani oryginalnej trylogii z tego uniwersum znają doskonale, a przynajmniej ci, którzy preferują oryginalną wersję językową. Aktor udzielił bowiem głosu we wszystkich trzech filmach ojcu głównego bohatera. W wersji live-action Butler powtórzy rolę Stoicka Ważkiego, wodza plemienia Wandali i męża Valki.

Aktor dołączył tym samym do obsadzonych kilka miesięcy wcześniej dwójki głównych bohaterów. Jego syna, Czkawkę zagra Mason Thames, którego w zeszłym roku oglądaliśmy na ekranie za sprawą horroru „Czarny telefon”. Z kolei w Astrid Hofferson wcieli się Nico Parker, aktorka mająca w swoim dorobku między innymi aktorską przeróbkę klasycznej animacji „Dumbo” od Disneya oraz rolę w serialowym hicie „The Last of Us”.

Sprawdź też: Czas na wielki finał „Stranger Things”! W końcu ruszyły zdjęcia do piątego sezonu!

Universal Pictures przesunęło ostatnio kinowy debiut filmu z marca na 13 czerwca 2025 roku. Film do własnego scenariusza wyreżyseruje Dean DeBlois pracujący jako scenarzysta i reżyser przy animowanym „Jak wytresować smoka” od pierwszej części z 2010 roku aż do finałowej odsłony z 2019 roku. Za swoją pracę przy animowanych produkcjach DeBlois był trzykrotnie nominowany do Oscara. 

źródło: deadline.com / zdj. depositphotos / Universal Pictures